10 pomysłów na oświetlenie małego mieszkania

10 pomysłów na oświetlenie małego mieszkania

Ludzie mają różne domostwa. Niekiedy są to okazałe rezydencje, wielkie mieszkania czy też domy. Jednak zdecydowana większość mieszka w znacznie skromniejszych warunkach. Mamy tu na myśli zwyczajne, małe mieszkania w blokach wielorodzinnych. O jakim byśmy domostwie nie mówili, to i tak potrzebne jest do niego odpowiednie oświetlenie.. Poniżej prezentujemy dziesięć pomysłów na to, jak oświetlić małe mieszkanie, aby było nowocześnie, energooszczędne i z klasą.

Światło z sufitu

Na początek proponujemy Państwu lampę sufitową BREMEN BP-3425 od firmy AZzardo. To lampa w stylu nowoczesnym i design, wykończona w kolorze szarym. Do jej wykonania użyto metalu i betonu. Przeznaczona jest do biur, salonu i sypialni. Jej wysokość wynosi 15 centymetrów. Natomiast szerokość to 10 centymetrów. Z kolei klosz ma wysokość 17 centymetrów. Posiada pojedyncze źródło światła w rodzaju GU10. Jego moc maksymalna wynosi 40 W.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-bremen-bp-3425-azzardo

Inna nasza propozycja to reflektor AQLED move lens 230V track od firmy Aquaform. To przykład stylu nowoczesnego i przemysłowego. Został wykonany z aluminium. Dostępny jest w takich kolorach jak: biały, czarny, czerwony, ecru, aluminium, złoty i antracyt. Rodzaj źródło światła tej lampy to LED zintegrowany, którego moc maksymalna wynosi 8 W. Emituje ciepłą lub naturalną barwę światła. Strumień świetlny może wynieść 620 lm lub 650 lm. W standardzie świeci pod kątem 19 stopni.

http://www.magiaswiatel.pl/reflektor-aqled-move-lens-230v-track-aquaform

Ciekawym rozwiązaniem będzie plafon MODERN GLASS Barrel TP LED 230V, który wyprodukowała firma Aquaform. To nowoczesna lampa w modnej formie do biura lub salonu. Wykonana została ze szkła i aluminium. Jej dostępne kolory to m.in.: aluminiowy, antracyt, biały, czarny, czerwony i ecru. Do jej wykonania użyto aluminium i szkła. Posiada 27,1 centymetrów wysokości i 15,8 centymetrów średnicy klosza. Jej źródło światła to LED zintegrowany, z barwą 3000K/4000K, strumieniem 500lm/520lm i mocą 6 W.

http://www.magiaswiatel.pl/plafon-modern-glass-barrel-tp-led-230v-aquaform

Dobry przykładem jest też Rava CK100008-4, od Zuma Line, do pomieszczeń spełniających różne funkcje.  To przykład nowoczesnego oświetlenia salonu. Wysokość tej lampy to 13 centymetrów, szerokość to 25 centymetrów, natomiast długość wynosi 25 centymetrów. Posiada cztery źródła światła w rodzaju GU10. Każde z nich o mocy maksymalnej 40 W. W tym przypadku można swobodnie regulować kierunek światła.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-rava-ck100008-4-zuma-line

Odpowiednie kinkiety

W przypadku oświetlenia na ściany, prezentujemy Państwu kinkiet Ivette MB-BR16164-W1-G/B, od firmy Italux. To połączenie stylów klasycznego i nowoczesnego. Nadaje się do biura, salonu i sypialni. Jej wymiary to: 10 centymetrów szerokości, 12,7 centymetrów wysokości oraz 27,4 centymetry długości.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-ivette-mb-br16164-w1-gb-italux

Polecamy także Państwu kinkiet Jasper KL/JASPER1 Bath, od firmy Kichler. To nowoczesne oświetlenie do łazienki i salonu. Posiada następujące wymiary: 14,5 centymetrów głębokości, 11,6 centymetrów szerokości i 29,5 centymetrów wysokości oprawy.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-jasper-kljasper1-bath-kichler

Mamy dla Państwa także propozycję od firmy Feiss. Hartsville FE/HARTSVILLE1 to przykład klasycznego kinkietu w kolorze białym i drewna. Poza samym drewnem użyto do jej produkcji także metalu. Możemy ją zawiesić w kuchni lub salonie. Jej głębokość to 10,2 centymetry, szerokość to 11,4 centymetry a wysokość oprawy – 19,4 centymetry. Ta lampa posiada pojedyncze źródło światła o mocy 60 W (rodzaj E14). Ten klasyczny kinkiet znakomicie wpisze się w tradycyjne wnętrza.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-hartsville-fehartsville1-feiss

A na stół?

Jednym z przykładów jest Charissa MT-H16049TLK-1-B, od firmy Italux. To przykład oświetlenia w stylu nowoczesnym. Lampa została wykonana z metalu, w kolorze czarnego matu i szczotkowanego złota. Można ją wykorzystać w biurze, sypialni i salonie. Jej wymiary to: 9 centymetrów średnicy, 9 centymetrów wysokości, 41,5 centymetrów szerokości i 15 centymetrów długości. Ta lampa ma pojedyncze źródło światła w rodzaju GU10 o mocy maksymalnej 35 W.

http://www.magiaswiatel.pl/lampka-biurkowa-charissa-mt-h16049tlk-1-b-italux

Firma Ideal Lux prezentuje nam lampę stołową Woody 087672. To klasyczne oświetlenie do salonu i sypialni. Zostało wykonane z metalu, w kolorze beżowym. Stąd też odnajdzie ona swoje zastosowanie także w nowoczesnych pomieszczeniach. Ta lampa ma 35 centymetrów wysokości i 20 centymetrów średnicy. Posiada pojedyncze źródło światła w rodzaju G9. Emitowane przez nią światło ma moc 40 W.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-woody-087672-ideal-lux

Warta polecenia jest też lampa Mandy 7081115 od firmy SPOTLight. Do jej wykonania użyto szkła, tkaniny i tworzywa sztucznego. Wykończona została w kolorze różowym i transparentnym. Ta lampa ma 35 centymetrów wysokości oraz 22,5 centymetra średnicy. Posiada pojedyncze źródło światła o mocy 40 W, w rodzaju E14. To przykład nowoczesnego oświetlenia, które najlepiej swoją rolę spełni w salonie i sypialni.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-mandy-7081115-spotlight

źródło:homeadore.com

Polecane produkty
Zobacz wszystkie