Oświetlenie dla mieszkań urządzonych w stylu pałacowym

Oświetlenie dla mieszkań urządzonych w stylu pałacowym

Pałac, kto z nas nie chciałby mieszkać w takim miejscu? Cesarzowie, królowie, książęta, prezydenci, lordowie, hrabiowie, bogacze… można do woli wymieniać. Pałace, nieważne czy typowo europejskie, czy azjatyckie, mają swój niepowtarzalny klimat, związany właśnie z bogactwem, przepychem, ale przede wszystkim z przeszłością. To wartość historyczna sprawia, że styl pałacowy działa na nas w sposób magiczny. Ostatnio jest to bardzo popularny styl w dekoracji wnętrz. Z luksusowych siedzib dawnych władców styl pałacowy przenosi się do współczesnych wnętrz. To znak, że nawet nie mając pałacu, można mieszkać naprawdę po królewsku. Zastanawiają się Państwo, jakie światła należałoby dobrać do takich wnętrz? Oto nasze propozycje:

  1. Na biurka

Na początek kierujemy Państwa uwagę na oświetlenie, które wyprodukowała firma Quoizel.  Thompson QZ/THOMPSON/TLAB. Wykonana w kolorze antycznego mosiądzu, sprawia że możemy poczuć klimat wielkiego świata. W kuchni i salonie będzie się prezentowała idealnie. Nie gorsza jest Provence PV/TL PN, którą oferuje nam firma Elstead Lighting. To metalowa lampa na biurko wykończona w kolorze polerowanego niklu. Z pewnością wpłynie na wyjątkowy urok pomieszczenia.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-thompson-qz-thompson-tlab-quoizel

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-biurkowa-provence-pv-tl-pn-elstead

  1. Na stół

Także i tu mamy bardzo interesujące propozycje. Antonio 41-23018, który wyprodukowała firma Candellux to oryginalna lampa do produkcji której użyto m.in. szkła i kryształu. Jest wykończona w kolorze białym ze złotymi koralikami – już samo to sprawia, że jest wyjątkowa. Essence MTM9262/3P WH od firmy Italux to także rozwiązanie godne pałacu (zwłaszcza włoskiego). Dostępna jest w kolorach białym, chromu i przezroczystym.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-antonio-41-23018-candellux

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-essence-mtm9262-3p-wh-italux

  1. Na podłogi

Nasza pierwsza propozycja dla Państwa, jeśli chodzi o lampy podłogowe to Anora FE/ANORA FL wyprodukowana przez firmę Feiss. Stanowi rozwiązanie właściwe nie tylko dla stylu klasycznego, ale także kryształowego. Urzeka już samym kolorem orzecha włoskiego. Natomiast nasza druga propozycja to Torchiere TCH/UL BLK czarna, którą wyprodukowała firma Elstead Lighting. To klasyk i art deco w jednym. Lampy z tej serii były wzorowane na stylu gotyckim. Nie dziwi zatem ich czarny kolor i piękne szkło, które zostały użyte do wyprodukowania tej lampy.

http://www.magiaswiatel.pl/anora-fe-anora-fl-lampa-podlogowa-feiss

 

  1. Na ścianę

W tym przypadku proponujemy Państwu Prince W0360-01A-B5AC, który wyprodukowała firma Zuma Line. To przezroczysty, metalowy kinkiet wykonany w stylistyce klasycznej i kryształowej. Odnajdzie się dobrze w takich pomieszczeniach, jak salon czy sypialnia. Poza nim swoją rolę doskonale spełni również Shelly HK/SHELLY1 BATH, którą wyprodukowała firma Hinkley. To kinkiet, który stworzy niepowtarzalny look w naszej łazience. Producenci tej lampy pamiętali o najwyżej staranności i zadbali o szczegóły.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-prince-w0360-01a-b5ac-zuma-line

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-shelly-hkshelly1-bath-hinkley

  1. Lampy wiszące

Co jak co, ale to właśnie żyrandole sprawią, że najszybciej poczujemy klimat pałacu. Firma Feiss oferuje nam Hartsville FE/HARTSVILLE5, która jest prawdziwym klasykiem do zawieszenia w kuchni czy salonie. Jej uniwersalny charakter sprawia, że wkomponuje się nie tylko do tradycyjnie urządzonego wnętrza. Do salonu polecamy również Novia RLD94217-6A, której producentem jest firma Zuma Line. To gustowny dodatek do Państwa wnętrza. Stanowi ofertę godną prawdziwie wyższych sfer.

http://www.magiaswiatel.pl/zyrandol-hartsville-fehartsville5-feiss

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-novia-rld94217-6a-zuma-line

  1. Na sufit

Poza żyrandolami na sufity do Państwa salonów proponujemy również plafony. Monaco C0137 Maxlight okrągły oprawa kryształowa to gwarancja elegancji i szyku. Dodatkowego szyku dodadzą kryształki zdobiące plafon. Trochę bardziej nowoczesną ofertą jest plafon Lyna MXM2234-3 SL od firmy Italux. Zawiera w sobie rozwiązania odpowiednie dla stylistyki klasycznej, nowoczesnej i kryształowej. Ta lampa została wykończona w kolorze chromu i przezroczystym. Ponadto można do niej zastosować żarówki LED.

http://www.magiaswiatel.pl/plafon-monaco-c0137-maxlight-okragly-oprawa-krysztalowa

http://www.magiaswiatel.pl/plafon-lyna-mxm2234-3-sl-italux

źródło:homeadore.com

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie