Oświetlenie nowoczesne, czyli jakie?

Oświetlenie nowoczesne, czyli jakie?

Nowoczesność – z tym pojęciem bodajże każdy z nas ma jakieś skojarzenia. Filozoficznie kojarzy się ono z trendem, który zakłada dominacje rozumu. Jeżeli natomiast chodzi o urządzanie wnętrz to ta stylistyka jest już żywa od końca XIX wieku. Dla nowoczesności charakterystyczną cechą jest prostota (objawiająca się m.in. w nieskomplikowanych kształtach), a także precyzja (tu wchodzi w grę m.in. kolorystyka, która tworzy odpowiedni image). Ta stylistyka oznacza także, że elementów ozdobnych jest stosunkowo mało. W ramach nowoczesności możemy zarówno mówić o minimalizmie (prostota odgrywa wtedy szczególną rolę) czy też o pop-arcie (gdzie kolorów jest z kolei bardzo dużo). Poniżej prezentujemy następujące nowoczesne rozwiązania, które mogą Państwo śmiało zastosować:

  1. Lampy sufitowe

Wspomnianą prostotę możemy bardzo łatwo uzyskać, zaczynając od tego najbardziej podstawowego oświetlenia w naszym pomieszczeniu. Bardzo istotnym atutem nowoczesnych lamp sufitowych jest możliwość swobodnego regulowania ich kierunków. Dzięki temu, możemy mieć światło tam, gdzie tego najbardziej potrzebujemy. BREMEN BP-3425 od firmy AZzardo to właśnie przykład takiego rozwiązania. Doskonale na suficie może się również prezentować plafon z kryształkami – Moonlight grey C0076-06X, który oferuje nam z kolei firma Max Light.

http://www.magiaswiatel.pl/plafon-moonlight-grey-c0076-06x-maxlight

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-bremen-bp-3425-azzardo

  1. Lampy wiszące

Pozostając jeszcze na najwyżej położonych punktach naszych czterech ścian, nie zapominajmy o lampach wiszących. W ich przypadku za istotny atut należy uznać możliwość regulowania ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnemu urządzeniu. Takim rozwiązaniem jest Flut SP1 35697 Small Bianco, który wyprodukowała firma Ideal Lux. Jeżeli lubujemy się w kryształkach to także i tu mamy rozwiązanie, które powinno Państwa zadowolić. Moonlight white mała P0237-05M (także od Max Light) stworzą w naszym mieszkaniu niepowtarzalny nastrój.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-flut-sp1-35697-small-bianco-ideal-lux

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-moonlight-white-mala-p0237-05m-maxlight

  1. Kinkiety

Wspomniana wyżej możliwość swobodnego regulowania kierunku światła znajduje swoje zastosowanie także w przypadku kinkietów. Niektóre z nich (dzięki odpowiedniej budowie) można całościowo wyginać w taki sposób, jaki nam najbardziej odpowiada. Z Elena 8106.W, której producentem jest firma BPM – taką opcję mamy zagwarantowaną. Inne kinkiety (tutaj przykład Power W0208 white od firmy Max Light) posiadają wspaniałą możliwość ustawiania strumienia swojego światła przy pomocy regulowanego ramienia. To z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-elena-8106.w-bpm

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-power-w0208-white-maxlight

  1. Lampy podłogowe

Propozycje oświetlenia tego typu, które chcemy Państwu przedstawić, mają z kolei dodatkowy atut w postaci energooszczędności. Dzieje się tak za sprawą możliwości zastosowania do nich żarówek LED. Lampa podłogowa Sonny ML-HN-3101-1-B, którą wyprodukowała firma Italux – to także egzemplarz, w którym można regulować wysokość oraz odpowiednio dopasować kąt świecenia. Z kolei dzięki CHICAGO WH F0035 Maxlight abażur nowoczesna hotelowa energooszczędna – możemy się poczuć jakbyśmy rzeczywiście trafili do ekskluzywnego hotelu.

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-sonny-ml-hn3101-1-b-italux

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-chicago-wh-f0035-maxlight-abazur-nowoczesna-hotelowa-energooszczedna

  1. Lampy stołowe

Nasze propozycje oświetlenia na stół charakteryzuje przede wszystkim pewnego rodzaju uniwersalizm. Są to nie tylko lampy, które idealnie komponowałyby się z nowoczesnym wystrojem, ale będą pasowały również do tradycyjnego. Charissa MT-H16049TLK-1-B, którą wyprodukowała firma Italux – to lampa, która w swojej stylistyce ma rozwiązania charakterystyczne także dla designu. Natomiast z CHICAGO II CR + LED W0198 Maxlight abażur nowoczesny hotelowy energooszczędny – mamy dodatkowe źródło światła.

http://www.magiaswiatel.pl/lampka-biurkowa-charissa-mt-h16049tlk-1-b-italux

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-chicago-ii-cr-led-w0198-maxlight-abazur-nowoczesny-hotelowy-energooszczedny

  1. Lampy biurkowe

Podobnego typu rozwiązania znajdziemy w przypadku lamp biurkowych. Z Sonny MB-HN5010-1-B, który wyprodukowała firma Italux – także możemy uzyskać uniwersalny efekt w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach (ponadto mamy ruchome ramię i klosz z możliwością regulacji). Black T0025, którego producentem jest firma Max Light jest natomiast warta tego, aby zastosować ją, jako dodatkowe źródło światła. Klasyczny klosz i łamany trzon to jej główne atuty. Obie te lampy dostarczą z całą pewnością potrzebnego nam światła do pracy przy biurku.

http://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-sonny-mb-hn5010-1-b-italux

http://www.magiaswiatel.pl/lampa-biurkowa-black-t0025-maxlight

źródło:homeadore.com