7 czynników jakimi należy się kierować przy wyborze oświetlenia?

7 czynników jakimi należy się kierować przy wyborze oświetlenia?

Kiedy wprowadzamy się do nowego domu czy też mieszkania – musimy pamiętać o wielu rzeczach, abyśmy mogli właściwie funkcjonować każdego dnia. Mówimy tu nie tylko o takich oczywistościach jak meble, ale i o innych, nie mniej istotnych elementach wyposażenia. Niebagatelną rolę w naszych domostwach odgrywa oświetlenie. Czym powinniśmy się w takim razie kierować przy wyborze oświetlenia? Pozwólcie Państwo, że udzielimy siedmiu bardzo dobrych rad jeśli chodzi o wybór odpowiednich lamp do Waszych domów. Oto na co warto szczególnie zwrócić uwagę:

1. Dzieci

Zapewne nie wszystkich z Państwa ta problematyka dotyczy (lub jeszcze nie), ale warto ją również sobie przyswoić. Innego rodzaju oświetlenie powinniśmy wybrać, gdy pokój zamieszkuje maluszek a inne, gdy jest to starsze dziecko czy nastolatek. W tym pierwszym przypadku dobrym wyjściem będzie lampa wisząca Kosta 104869, którą oferuje nam firma Markslojd. Wzorzysty abażur będzie się z pewnością doskonale prezentować w pokoju naszego dziecka. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania go w czystości. Jeżeli mówimy o nieco starszym dziecku, to proponujemy kinkiety KAKUDA 4484/06, na których może być dowolny wzór (np. samolot, miś czy słoneczko). Lampka jest wyposażona dodatkowo w haczyk umożliwiający powieszenie dekoracji lub ubrania.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-kakuda-4484-06-shilo

2. Stylistyka wnętrz

Wnętrza naszych domów z reguły różnią się stylistyką ich urządzenia. W jednych tradycja i przepych, a w innych nowoczesność i minimalizm. Dobrze jest zatem dobrać odpowiednie oświetlenie pasujące do wybranej stylistyki wnętrza. Jeżeli wolimy tradycję, to Griffin QZ/GRIFFIN/SFMWS od firmy Quoizel będzie w tym wypadku jednym z najwłaściwszych rozwiązań. W delikatny sposób rozproszy światło po całym pomieszczeniu tworząc pożądany klimat. ASTERIA 30 LIN-5446-24 oprawa natynkowa LED 3000K 950lm IP44 to z kolei propozycja dla tych osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. To bardzo funkcjonalna i uniwersalna lampa, która wkomponuje się w wiele nowoczesnych wnętrz.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-griffin-qzgriffinsfmws-quoizel

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-asteria-30-lin-5446-24-oprawa-natynkowa-led-3000k-950lm-ip44

3. Schody i korytarze

Aspekt bardzo ważny, zwłaszcza jeśli mieszkamy w jednorodzinnym domu. W przypadku niewystarczającego oświetlenia o wypadek paradoksalnie nie jest trudno. Firma Aquaform proponuje nam w związku z tym oprawę wpuszczaną BIG SIZE next round LED 4000K, która została wykonana z aluminium. Możemy ponadto zamówić ją w wersji, która będzie przystosowana do ściemniacza. Skromniejsza, ale bynajmniej nie pozbawiona uroku jest Leros Trimless 7418, wyprodukowana przez firmę Astro Lighting. W wersji zmultiplikowanej będzie świetnie się prezentować w ciągach komunikacyjnych, dbając o nasze bezpieczeństwo.

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-wpuszczana-big-size-next-round-led-4000k-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-schodowa-leros-trimless-7418-astro-lighting

4. Kolory

Wcześniej wspominaliśmy o stylistyce wnętrz, pamiętajmy również o tym, że pomieszczenia mogą także się od siebie różnić kolorami, przy czym mamy na myśli głównie ściany. Jeżeli w danym miejscu dominują raczej jasne barwy, to w tym wypadku polecalibyśmy Państwu kinkiet Vers 20671102 oprawa chromowa / abażur czarny od firmy Kaspa. Z pewnością spotka się z Państwa uznaniem. Kontrastowe zestawienie kolorów najlepiej uwypukli walory lampy. Jeżeli jednak szukamy czegoś znacznie bardziej barwnego to A Tu Esitlo 717C-G058X1A od firmy Exo będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Jest to lampa, dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Doskonała będzie przede wszystkim do stworzenia atmosfery relaksu.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-vers-20671102-oprawa-chromowa-abazur-czarny-kaspa

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-a-tu-estilo-717c-g05x1a-exo

5. Materiał

Każda lampa ma swój urok, który może przejawiać się w różny sposób. W dużym stopniu wpływa na to rodzaj materiału, jaki został użyty do jej produkcji. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze oświetlenia. Nekso 101808 stanowi przykład lampy podłogowej, do produkcji której została użyta tkanina oraz drewno. Będzie się doskonale prezentować w takich pomieszczeniach jak salon czy sypialnia, gdzie zaintryguje swoim lookiem. Rain PT2 80277 to już z kolei bardziej „ekskluzywny” przykład oświetlenia. Do produkcji tej lampy zostały wykorzystane kryształki (w kształcie kropelek) oraz chromowany metal. Jest to zatem opcja przeznaczona dla prawdziwych koneserów najpiękniejszych lamp.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-nekso-101808-markslojd

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-rain-pt2-80277-ideal-lux

6. Trwałość

To także bardzo istotny aspekt jeżeli chodzi o lampy. Na przykład CHICAGO BK T0029 Maxlight abażur nowoczesna hotelowa energooszczędna lampka stołowa ze źródłem światła E-27, to w sumie dwa lata gwarancji od producenta. Momento od firmy Normann Copenhagen, jest już z kolei lampą w całości opartą na źródle zintegrowanym LED. Jej żywotność to aż 30 tysięcy godzin, co daje prawie 3 i pół roku możliwości cieszenia się emitowanym światłem. 

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-chicago-bk-t0029-maxlight-abazur-nowoczesna-hotelowa-energooszczedna-lampka-stolowa

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-momento-normann-copenhagen

7. Ochrona przed wilgocią

To bardzo ważna cecha lamp, zwłaszcza jeśli chodzi o łazienkę, gdzie mamy podyższony stopień wilgotności powietrza. W tym wypadku oczko stropowe Su Classic 3005/4205/2005 od firmy BPM doskonale się sprawdzi. Ta lampa to gwarancja całkowitej ochrony przed m.in. strumieniem wody, czy pyłem. W innych pomieszczeniach na ogół powinny wystarczyć lampy ze standardową ochroną.

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-su-classic-bpm-2

źródło:homeadore.com