Energooszczędne lampy – czyli jakie?

Energooszczędne lampy – czyli jakie?

Energooszczędne oświetlenie przyczynia się do tego, że zaczynamy płacić niższe rachunki za prąd, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na cokolwiek chcemy. Wynika to ze stosunkowo niewielkiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Oszczędność pieniędzy to nie jedyna zaleta związana z wykorzystywaniem lamp energooszczędnych. Pośród innych pozytywnych stron diody LED i świetlówki wymienia się również fakt, że ich stosowanie wpływa korzystnie na środowisko naturalne, które nie jest narażone na uszkodzenia wynikające z wytwarzania ogromnych ilości energii elektrycznej. Chodzi o wydobywanie i przetwarzanie surowców energetycznych. Zdecydowanie najbardziej praktyczne i rozsądne rozwiązanie oświetleniowe dla domu i ogrodu to wybór diody LED, która błyskawicznie osiąga maksymalną moc świecenia, nie nagrzewa się, nie mruga i jest wyjątkowo odporna na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Świetlówka okazuje się być nieco mniej funkcjonalna, jednak również umożliwia odciążenie domowego budżetu.   

Energooszczędne lampy zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne, tj. ogrodowe lub balkonowe, charakteryzuje się tym, że działa właściwie od zmierzchu do świtu. Im bardziej jest rzęsiste i intensywne, tym większe koszty generuje. Wydatki są odczuwalne, jeśli weźmie się pod uwagę częstotliwość użytkowania. Zastosowanie diody LED to sposób, dzięki któremu można zminimalizować koszty ponoszone w związku z oświetlaniem powierzchni rozciągającej się wokół domu. Żarówki, w których źródło światła stanowi dioda, mają wiele innych zalet. Po pierwsze, błyskawicznie osiągają pełną moc świecenia. Ich kolejny atut to wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Grad, silny wiatr, zahaczenie o lampę umieszczoną przy gruncie, nieostrożne kopnięcie piłki – wszystkie te elementy mogłyby spowodować pęknięcie zwyczajnej żarówki. Diodzie takie „niedogodności” właściwie nie szkodzą.       

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-zewnetrzna-stolik-dot-m-2907x-estiluz

Energooszczędne oświetlenie przemysłowe

Styl przemysłowy i zastosowanie diody LED to świetne połączenie. W aranżacjach industrialnych po prostu nie może zabraknąć intensywnych reflektorów, które sprawiają, że wysokie wnętrza stają się bardziej przytulne i „swojskie”. Trudno w tym kontekście nie wspomnieć o wyraźnie wzrastającym komforcie eksploatacji. Diodę LED dość powszechnie wykorzystuje się również w trakcie produkcji lamp wpuszczanych. Ich montaż we właściwych miejscach również sprawia, że przestrzeń prezentuje się zdecydowanie piękniej.  

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-wpuszczana-muko-il-3362-shilo

Tanie oświetlenie do kuchni

Lampy, w których została wykorzystana dioda LED, są tanie - szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę koszty związane z ich eksploatacją, ponoszone przez lata. Oszczędności poczynione w skali roku to znaczące sumy. Wysokiej jakości diody LED są relatywnie drogie, jednak taka inwestycja zwraca się po upływie stosunkowo krótkiego czasu. Korzyści, jakie uzyskujemy to nie tylko funkcjonalne, ale również tanie oświetlenie do kuchni, salonu, sypialni, a nawet do ogrodu. Warto wziąć pod uwagę również satysfakcję wynikającą z dbania o środowisko naturalne. Dla osób, które starają się żyć ekologicznie, wybór diody LED to zdecydowanie najkorzystniejsze albo nawet jedyne rozsądne rozwiązanie. Plafony, oczka stropowe oraz lampy wpuszczane LED w kuchni spisują się znakomicie.   

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-cal-2921-016-artemodo

Tanie oświetlenie do łazienki

Energooszczędne i najbardziej funkcjonalne lampy do łazienki to m.in. nowoczesne i niebywale praktyczne oczka stropowe, w których źródło światła stanowi niezawodna dioda LED. W kontekście aranżowania wspomnianego pomieszczenia nie sposób nie wspomnieć o pewnej, niezwykle istotnej właściwości diody. Chodzi, rzecz jasna, o zadziwiającą odporność na wilgoć – wzmianka o tej cesze pojawiła się nieco wyżej. Łazienka to pomieszczenie, w którym bardzo często unosi się para wodna. Woda w „lekkiej” postaci osiada na wszystkim, co znajduje się we wnętrzu, a więc również na lampach. W przypadku diody LED wilgoć nie musi być interpretowana jako zagrożenie.    

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-groove-fi1-10w-square-123981-ideal-lux

 

 

 

 

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie