Jakie światło do czytania?

Jakie światło do czytania?

Czytanie poszerza horyzonty, zwiększa poziom wrażliwości, a także zasób słownictwa. Poza tym, pozwala odprężyć się i „naładować akumulatory”. Trudno wyobrazić sobie coś wspanialszego niż wieczór z pasjonującą książką, której otwarcie pozwala przenieść się w inny świat. Aby oddawać się tej przyjemności, potrzebujemy jednak odpowiedniego oświetlenia. Czy istnieją lampy, które w największym stopniu zaspokajają oczekiwania i potrzeby przejawiane w tym zakresie? Jakie światło do czytania sprawdza się najlepiej w klasycznych, a jakie w nowoczesnych wnętrzach?

Halogeny do czytania

Lampy nowoczesne są niezastąpione, jeśli chodzi o tworzenie idealnego „kącika czytelniczego”. Dzięki nim, a konkretnie dzięki halogenom do czytania, możemy na przykład schować się u wezgłowia łóżka, pod zgrabną i funkcjonalną półką z karton-gipsu i zapaść się w lekturę, a tym samym odprężyć przed snem. Jest to dobry, a wręcz doskonały wybór dla osób, którym do czytania potrzebne jest szczególnie intensywne oświetlenie, na przykład ze względu na słaby wzrok. Postawienie na halogeny pozwala także na osiągnięcie konkretnych celów w zakresie dekorowania pomieszczenia – szczególnie takiego, które zostało urządzone w nowoczesnym stylu. Zabawa światłem może sprawić, że wnętrze sypialni stanie się na przykład bardziej kameralne albo energetyzujące – w zależności od potrzeb.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wpuszczana-tweet-50-1-gu10-4-1140-labra

https://www.magiaswiatel.pl/reflektor-texo-xs-50-led-adaptor-1f-7-1186-labra

Lampki nocne do czytania

Łoże sypialniane, a u jego wezgłowia szafka lub zgrabny stolik idealnie wpisujący się w konwencję, na niej lub na nim lampka nocna do czytania - takie rozwiązania najczęściej spotyka się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym. Z drugiej strony, w nowoczesnych, nawet dość minimalistycznych aranżacjach, także nietrudno je zaobserwować. Lampy stołowe oddają nieocenione przysługi, jeśli chodzi o stworzenie kącika czytelniczego i nie chodzi tutaj bynajmniej wyłącznie o sypialnię i tylko o okolice łóżka. Zgrabny mebelek może stać równie dobrze w innym miejscu, ubogacony dodatkowo towarzystwem wygodnego fotela, w który można zapaść się tak samo, jak we wciągającą lekturę. Jeśli tuż obok stoi regał pełen apetycznie prezentujących się woluminów, świat prezentuje się zdecydowanie piękniej.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-ravello-4554-chrom-astro-lighting

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-trongo-spotlight-9

Kinkiety do czytania w sypialni

W nowoczesnych wnętrzach niezwykle często pojawiają się kinkiety do czytania. W wielu przypadkach źródłem światła bywa halogen, który jest niezastąpiony, jeśli chodzi osiąganie celów wyraźnie wskazanych powyżej. Komfort w trakcie wykonywania wspomnianej czynności uzyskujemy także wówczas, gdy lampy posiadają regulowane głowice. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania na etapie produkcji, możemy dość swobodnie ustalać kierunek, w którym pada jasny strumień światła – tym samym wyraźnie zwiększa się komfort eksploatacji pomieszczenia. Usytuowanie kinkietu właściwie tuż nad głową pozwala mieć włącznik na wyciągnięcie ręki i nacisnąć go przy minimalnym wysiłku wtedy, gdy sen sprawia, że „odpływamy” do krainy snu. Kinkiety to znakomite lampy do czytania w sypialni, ale świetnie spisują się również w innych pomieszczeniach.  

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-snake-markslojd

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-serifos-170-7375-astro-lighting

Lampy podłogowe do czytania

W nowoczesnych aranżacjach, które cechują się minimalizmem, doskonale prezentują się lampy podłogowe do czytania. Tego rodzaju elementy oświetlenia przejawiają również niekwestionowane walory użytkowe, które warto wykorzystać nie tylko w sypialni czy gabinecie, ale również w salonie – podczas tworzenia kącika czytelniczego lub warunków do czytania w ramach innej przestrzeni. Światło może wydostawać się nie tylko spod abażuru – w przypadku nowoczesnych modeli projektanci stosują zdecydowanie bardziej interesujące i nietuzinkowe rozwiązania, dzięki którym aranżacja prezentuje niesamowicie.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-enna-4571-zloty-mat-astro-lighting

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie