Kinkiety do łazienki

Kinkiety do łazienki

Łazienka – trudno wyobrazić sobie poranki i wieczory spędzane bez niej. To właśnie ona jest miejscem, w którym przygotowujemy się do podejmowania wyzwań kolejnego dnia i regenerujemy siły wieczorami. Bardzo często zadajemy sobie pytanie: „jak oświetlić łazienkę?” – do realizacji podobnego zadania warto podejść z pełną powagą. W łazience mogą i oczywiście powinny pojawić się rozmaite rodzaje oświetlenia, jednak niniejszy tekst skupia się na kinkietach – ich „łazienkowa odmiana” zdaje się być najbardziej fascynująca. 

Oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie łazienkowe to jednak nie tylko kinkiety, warto zwrócić uwagę również na inne jego rodzaje, np. plafony czy lampy wiszące (te ostatnie najlepiej prezentują się w nieco bardziej okazałych, a już z pewnością wysokich pomieszczeniach). 

W niniejszym tekście, jak już nadmieniono, główną rolę odgrywają jednak kinkiety, które odpowiedzialne są przede wszystkim za budowanie nastroju, jednak posiadają również liczne walory użytkowe. Boczne światło punktowe sprawia na przykład, że lepiej wyglądamy, ponieważ skrywa w cieniu nasze niedoskonałości.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-lazienkowy-surf-2214-018-briloner

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-lazienkowy-splash-2159-048lm-briloner

Światło LED do łazienki

W nowocześnie urządzonej łazience istotną rolę odgrywają kinkiety LED – ekologiczne, tanie w eksploatacji, a także odporne na wilgoć czy wręcz uszkodzenia mechaniczne. Ich światło bywa różnorodne, zarówno jeśli chodzi o intensywność, jak i kierunek czy wiele innych cech. Opisywana tutaj grupa jest na tyle liczna i wewnętrznie zróżnicowana, że z pewnością każdy może wybrać coś dla siebie, oczywiście z pożytkiem dla wyglądu wnętrza.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-lazienkowy-splash-2206-018-briloner

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-baset-led-4000k-aquaform

Kinkiet łazienkowy nad lustro

Jeśli chodzi o walory użytkowe opisywanego tutaj konkretnego oświetlenia do łazienki, ich ucieleśnieniem są kinkiety nad lustro. Zanim jednak o nich, niewątpliwie warto zwrócić baczniejszą uwagę na lustra z lampą – dzięki ich obecności w pomieszczeniu, o którym mowa, wykonywanie makijażu, regulacja brwi czy usuwanie męskiego zarostu z twarzy okazuje się wyjątkowo komfortowe i mało kłopotliwe.

https://www.magiaswiatel.pl/lustro-lazienkowe-z-lampa-nimi-square-0815-astro-lighting-led 

Jeśli zaś chodzi o kinkiety nad lustro, sprawiają one, że łazienka wydaje się być bardziej przytulna i… nieco większa. Już sama obecność lustrzanej tafli czyni metraż bardziej okazałym, a jej podświetlenie dopełnia efekt.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-lazienkowy-nad-lustro-splash-2203-028-briloner

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-zip-7009-astro-lighting

Nastrojowe oświetlenie łazienki

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę również na to, że kinkiety w łazience to jedno z najdoskonalszych i najbardziej praktycznych narzędzi budowania nastroju w tym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na zakup odpowiednich modeli, długie i aromatyczne kąpiele nie będą wymagały długotrwałego rozstawiania i zapalania świec, które pozostawiają na obrzeżach wanny nieestetyczne plamy z wosku czy, znacznie częściej, stearyny. Ciepłe i delikatne światło sączące się z kinkietu, który na dodatek stanowi ozdobę również za dnia, zbawiennie wpływa na samopoczucie i pozwala skutecznie pozbyć się napięć powstających i kumulujących się w ciągu długiego i pełnego stresu dnia. Odpowiednio dobrane oświetlenie wpływa na samopoczucie lepiej niż wiele innych, zdecydowanie bardziej inwazyjnych, sposobów.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-concord-1-fe-concord1-bath-feiss

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-anello-ap1-bialy-028361-ideal-lux

Kinkiety do łazienki – zarówno te nowoczesne, jak i nieco bardziej tradycyjne – to świetny sposób na uczynienie wspomnianego pomieszczenia nie tylko piękniejszym, ale również bardziej funkcjonalnym, o czym nadmieniono powyżej. Warto brać je pod uwagę na etapie planowania wystroju rzeczonego pomieszczenia. Bez nich aranżacja staje się jakby uboższa. 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie