Lampy do pokoju dziecka

Lampy do pokoju dziecka

Dzieci mają specjalne potrzeby życiowe, które należy zaspokajać, np. poprzez dostosowywanie do nich otoczenia. Lampy do pokoju dziecka muszą zapewniać małemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, ale to przecież nie jedyne, czego się od nich oczekuje. Z wiekiem pacholę zaczyna przejawiać coraz więcej konkretnych upodobań, dlatego w jego „królestwie” muszą pojawiać się elementy, które są z nimi kompatybilne i sprawiają, że dziecko staje się po prostu szczęśliwe, żyjąc w takich warunkach, jakie najbardziej mu odpowiadają. Jakie wybrać lampy do jego pokoju?    

Jak oświetlić pokój dziecka?

Lampy do pokoju dziecka to wyrazista i nietuzinkowa grupa modeli, której warto poświęcić nieco więcej czasu, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Podstawowym kryterium powinno być najpierw samopoczucie i komfort dziecka, a z czasem również jego upodobania. We wspomnianym pomieszczeniu, niezależnie od wieku jego lokatora, znakomicie spisują się lampy cotton balls – kolorowe i zapewniające ciepłe, łagodne światło. Znakomicie się przy nich zasypia, a blask jaki się z nich sączy, pozwala pokonać strach przed paskudnymi stworami z wyobraźni, które czają się pod łóżkiem, za szafą albo za zasłoną. Także zabawna lampka nocna, na przykład taka, która przypomina pieska, szybko rozprawia się ze strachami i koszmarami sennymi, zapewniając tym samym spokojny sen.

https://www.magiaswiatel.pl/kolorowe-kulki-led-kompozycja-baby-set

 https://www.magiaswiatel.pl/kolorowe-kulki-led-kompozycja-warm-red

Lampy wiszące do pokoju dziecięcego

Jakie lampy wiszące powinny znajdować się w pokoju dziecięcym? Warto stawiać na modele w jasnych kolorach, które równie dobrze mogą wisieć w sypialni rodziców lub salonie. To bez wątpienia doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach, w których żyją osobniki około dziesięcioletnie, które za krótką chwilę staną się nastolatkami. Czasami, gdy dziecko ma jeszcze bardzo niewiele lat, dobrze jest jednak wprowadzić do aranżacji dodatkowe kolory – taka stymulacja okazuje się niezwykle ważna dla rozwoju małego człowieka. Niektóre lampy przybierają kształty kolorowych zwierząt, dlatego mają wszelkie szanse, aby zyskać sobie pełną aprobatę, a nawet gorące uczucie kilkulatka, który wśród intensywnych barw czuje się jak ryba w wodzie. 

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-jupiter-p0186-maxlight

Kinkiety do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym ważne miejsce zajmują również kinkiety – jako źródło światła bocznego, punktowego. Ich obecność wprowadza do aranżacji ciepło, ponieważ tworzy niezwykle przyjemną atmosferę. W takiej sytuacji istnieje szansa, że dziecko polubi swój pokój i będzie czuło się w nim dobrze – ma to ogromne znaczenie dla rozwoju małego człowieka, który w sposób właściwy przebiega tylko w optymalnych warunkach. Kinkiety do pokoju dziecięcego powinny rzucać ciepłe i łagodne światło, które jest w stanie zastąpić blask lampki nocnej. Taka lampa, jeśli umieści się ją nad łóżkiem, umożliwia czytanie. Pochłanianie powieści przygodowych przed snem to ogromna przyjemność – warto postarać się, by dziecko mogło zażywać jej w komfortowych warunkach. Choć z drugiej strony, pochłanianie kolejnych rozdziałów pod kołdrą, przy świetle latarki, niewątpliwie ma swój urok.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-oland-103058-markslojd

Lampki na biurko

Dziecko, które chodzi do szkoły, powinno mieć w swoim pokoju biurko. Ustawienie tego mebla to jednak zdecydowanie zbyt mało. Nie wystarcza również dodanie wygodnego krzesła. Kilkuletniemu człowiekowi należy zapewnić właściwe oświetlenie, aby mógł pracować ergonomicznie, tj. skutecznie i bez uszczerbku na swoim wciąż wątłym zdrowiu. Kluczowa jest w tym przypadku obecność okna, jednak oświetlenie w pokoju dziecięcym to nie tylko promienie słońca, ale również lampki biurkowe, dzięki którym można z dużą dokładnością nanosić barwy na kolorowankę albo stawiać proste literki. Wybierane modele powinny stanowić odpowiedź na potrzeby dziecka, również te natury estetycznej.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-biurkowa-jack-7300113-spotlight

 

 

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie