Plafony do korytarza

Plafony do korytarza

W naszych domach i mieszkaniach znajdują się pomieszczenia niezwykle istotne, w których spędzamy czas – pracując lub odpoczywając, jak również te mniej istotne, przechodnie, w których z zasady nie zatrzymujemy się na dłużej – do tej drugiej grupy należą głównie korytarze, o dużym znaczeniu ze względów logistycznych i praktycznych, ale jednocześnie mało ważne z innych przyczyn. Aranżując wnętrza, warto jednak nie traktować żadnego z nich „po macoszemu”, ale starać się osiągnąć pożądany efekt (również w zakresie doboru oświetlenia) w każdej części domu, a więc także w korytarzu. 

Jakie oświetlenie do korytarza?

Korytarz to miejsce, które umożliwia nam przejście do wielu innych pomieszczeń. Jeśli pełni on rolę poczekalni, możemy spędzać w nim sporo czasu, jednak w „warunkach domowych” raczej się tego nie praktykuje. Tym niemniej, jeżeli chcemy podziwiać w pełni wnętrze swojego domu, powinniśmy prędzej czy później zadać sobie pytanie w rodzaju: „jakie oświetlenie do korytarza?”. Odpowiedź może być obszerna, jednak najbardziej praktyczne rozwiązanie to wybór plafonów.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-kazuki-wood-1030847-spotlight

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-akira-wood-1030848-spotlight

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-cubo-mb388-sg-azzardo

 

Plafony sufitowe

Wybór plafonów do korytarza zależy od preferencji. Jedni stawiają na modele wyjątkowo minimalistyczne, inni natomiast preferują zdobienia. Wśród Klientów znajdują się także zarówno zwolennicy stylu na wskroś nowoczesnego, jak i ci, którym tęskno do dawnych wnętrz. Współcześnie na rynku brakuje niewielu produktów, lecz nie należą do nich z pewnością lampy takie jak plafony do korytarza. Dokonanie wyboru może być problematyczne tylko ze względu na obfitość modeli.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-tuba-111-34-230v-qrled-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-moonlight-pl5-zloty-094663-ideal-lux

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-anabella-c0207-07d-b5ql-italux-2

 

Plafony do korytarza

Wybierając plafony do korytarza, warto kierować się jednak nie tylko swoimi upodobaniami, ale również rozsądkiem, który podpowiada, że oświetlenie w omawianej tutaj części domu nie powinno zabierać zbyt wiele cennego miejsca, którego zazwyczaj brak, jednak z pewnością musi roztaczać blask. Poza tym nie zaszkodzi, jeśli plafon będzie prezentował się przy tym atrakcyjnie – mimo że korytarze najczęściej pozbawione są dostępu światła dziennego.

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-bossanova-fi1-107684-ideal-lux

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-bolla-58-1671-10x-azzardo

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-basic-square-ii-maxlight

 

Plafony LED

Dywagacje dotyczącego tego, jakie oświetlenie do korytarza warto wybrać, byłyby niekompletne, gdyby pominąć w nich przedstawienie „kandydatury” plafonów LED, które znakomicie sprawdzają się nie tylko w niemal każdym pomieszczeniu, ale również na zewnątrz domu, choćby dlatego, że dioda pełnię swojej mocy osiąga znacznie szybciej niż jakakolwiek żarówka.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-diado-lc1329-ch-azzardo-chrom

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-alberta-s-light-10193-bpm

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-elias-hp-932af-05-9051b-ch-italux

Kwestię plafonów do korytarza bez wątpienia warto dokładnie rozważyć, ponieważ dzięki temu możemy później cieszyć się praktycznym oświetleniem w tej, jakże istotnej ze względów strategicznych, części domu. Piękne i praktyczne modele tylko czekają, aż je odnajdziemy i będziemy mogli zacząć czerpać korzyści z faktu ich posiadania.  


 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie