Dalen - inteligentne oświetlenie LED

Dalen - inteligentne oświetlenie LED

Dalen to japońska firma zajmująca się produkcją inteligentnego oświetlenia wykorzystującego najnowsze technologie - między innymi zintegrowane źródła światła LED. Na terenie Polski autoryzowanym dystrybutorem tej marki jest dobrze nam znana firma Zuma Line. W skład kolekcji Dalen wchodzą nowoczesne plafony i lampy stołowe, które charakteryzuje nie tylko nowoczesna forma, ale także niezwykle przydatne rozwiązania technologiczne. Geometryczne kształty i stonowane barwy opraw znacznie poszerzają możliwości ich zastosowania. Doskonale sprawdzą się one w charakterze głównych źródeł światła w przestronnych pomieszczeniach domowych, w których spędzamy czas o różnych porach, na przykład w pokoju dziennym lub sypialni. Lampy stołowe z powodzeniem wykorzystamy jako oświetlenie biurka lub stolika kawowego. W poniższym artykule przedstawimy pokrótce zalety lamp Dalen, które czynią je tak wyjątkowymi. Jesteśmy przekonani, że po jego lekturze także Ty zamarzysz o inteligentnym oświetleniu w Twoim domu. :)

 

Zmiana jasności i temperatury barwowej

Każda z opraw Dalen została wyposażona w system regulacji ilości światła oraz jego temperatury barwowej. Umożliwia to dokładne dopasowanie parametrów lampy do indywidualnych potrzeb użytkownika, które jak wiadomo mogą ulegać zmianom w zależności od pory dnia lub naszego nastroju. Nowoczesna technologia umożliwia Nam dobranie odpowiedniego oświetlenia do sytuacji - dla przykładu podczas nauki, zabawy lub pracy ustawimy pełną moc lampy i wybierzemy chłodny odcień strumienia świetlnego, natomiast chwilom relaksu najbardziej sprzyja ciepła barwa. Możliwość zmniejszenia mocy źródła światła do 5% (tryb sen) pozwala swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, a jednocześnie nie zaburza snu. W zależności od modelu ilość światła oraz temperaturę barwową regulujemy za pomocą dotyku (lampa stołowa DL-1X), pilota, a nawet telefonu, za pośrednictwem sieci WiFi!

Lampa stołowa Dalen DL-1X

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-dalen-dl-1x-zuma-line-nowoczesna-oprawa-w-kolorze-bialym

 

Ochrona wzroku

Światło o niebieskiej barwie jest emitowane przez słońce, jednak w dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się z jego szkodliwym działaniem używając wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych - telefonów, smartfonów, tabletów, laptopów i tak dalej. Wzmożone oddziaływanie światła niebieskiego na ludzkie oczy, prowadzi do zaburzenia procesów metabolicznych, zachodzących w siatkówce. W konsekwencji dochodzi do produkcji zbyt wysokiej liczby wolnych rodników, które uszkadzają komórki receptorowe, powodując ich obumieranie i prowadząc tym samym do uszkodzenia narządu wzroku. Każdy z nas po kilku godzinach pracy przy komputerze zaczyna odczuwać ból i zawroty głowy lub zmęczenie oczu. Najnowsza technologia redukcji emisji światła o niebieskiej barwie zastosowana w lampach Dalen pozwala uniknąć nieprzyjemnych skutków zmęczenia narządu wzroku, a także sprawi, że chwile relaksu i odpoczynku będą bardziej efektywne. 

Plafon Dalen DL-C319TXW WIFI

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-dalen-dl-c319txw-wifi-zuma-line-nowoczesna-oprawa-w-kolorze-bialym

 

Możliwość sterowania wieloma lampami jednocześnie

Jak wspominaliśmy przy okazji omawiania funkcji zmiany parametrów lampy w zależności od modelu możemy tego dokonać przez dotyk, za pomocą pilota lub telefonu. Na swojej stronie producent podaje następujące instrukcje:

“Przytrzymanie przycisku przez 3 sekundy powoduje przełączenie kanału i możliwość sterowania inną lampą lub grupą lamp. (funkcja dostępna dla wybranych modeli). Przykładowe ustawienia:

Jeżeli dwie lub więcej lamp jest ustawionych na tym samym kanale (np. CH1) to można nimi wszystkimi sterować jednocześnie za pomocą jednego pilota. Jeżeli jedna grupa lamp jest ustawiona na kanale CH1, a druga na kanale CH2 to na pilocie można wybrać odpowiedni kanał i sterować wybraną grupą lamp. (funkcja przełączania kanałów dostępna jest dla wybranych modeli).”

 

Poza wymienionymi powyżej głównymi cechami, które wyróżniają lampy Dalen spośród oferty dostępnej na międzynarodowym rynku oświetleniowym, warto wspomnieć o właściwościach często pomijanych podczas wyboru oświetlenia. Oprawy Dalen rozsyłają strumień świetlny pod kątem 270 stopni co znacznie zwiększa ich wydajność. Żywotność 40 000 godzin zapewnia nam ponad dziesięć lat spokoju i zadowolenia z inteligentnego oświetlenia. Na koniec pragniemy zaznaczyć, że lampy z tej serii nie przyciągają owadów! Cecha ta jest szczególnie przydatna wiosną i latem, kiedy przyroda budzi się do życia, a owady wykazują nadmierną aktywność. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować Cię inteligentnym oświetleniem LED i przekonać, że warto postawić na nowe technologie. 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie