Jak dobrać oświetlenie do salonu

Jak dobrać oświetlenie do salonu

Serce wielu mieszkań stanowi pokój dzienny. To tutaj zarówno domownicy, jak i goście czują się swobodnie dzięki panującej w nim przyjaznej atmosferze. Wnętrze swoim wyglądem powinno zachęcać do wspólnego spędzania czasu na rozmowach, podczas oglądania filmu czy nad ulubioną grą planszową. Ogromną rolę w uzyskaniu takiego efektu odgrywa odpowiednio zaplanowane i rozmieszczone oświetlenie.

Lampy wiszące perfekcyjnie wydzielą za pomocą światła strefę relaksu, na której tak nam zależy. Sprawią, że miejsce to stanie się przytulne i będzie zachęcać do odpoczynku. Efektowne żyrandole przyciągną wzrok każdej osoby. Umiejętnie zawieszone utworzą swego rodzaju oś symetrii i sprawią tym samym, że wnętrze wyda się bardziej harmonijne. Odpowiednie oświetlenie stworzy w nim przyjazny nastrój, dzięki czemu nie tylko domownicy, ale i goście będą czuć się swobodnie, a spędzanie czasu w szerszym gronie nie będzie już żadnym problemem.

Chromowana nowoczesna lampa wisząca Ferrara marki Light Prestige

Lampa wisząca Ferrara to designerska i stylowa oprawa, która doda charakteru każdemu salonowi

 

Lampy sufitowe doskonale sprawdzą się w pokojach dziennych, w których jesteśmy zmuszeni oszczędzać przestrzeń. Nie zawsze lampy wiszące są najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy warto zrezygnować z nich na rzecz na przykład designerskich plafonów, które mogą być równie stylowe jak niejedna lampa. Odpowiednio umieszczone, wyraźnie zaznaczą strefę wypoczynku i podkreślą charakter wnętrza.

Plafon Mallow marki Ideal Lux

Marka Ideal Lux pokazuje, że plafon Mallow nie musi wcale być nudny i równie dobrze można go wykorzystać jako oryginalny kinkiet

 

Decydując się na kinkiety do salonu należy pamiętać o tym, że będą one funkcjonować głównie jako ozdoba ściany, a oprócz tego dopełnią aranżację wnętrza ciepłym światłem. Lampy ścienne, odpowiednio rozmieszczone, poprowadzą wzrok wchodzących do pokoju. Wydzielona przez nie strefa stworzy ramę dla elementu, który chcemy wyróżnić. Kinkiety są również idealną opcją w przypadku, gdy zależy nam na zrównoważeniu oświetlenia w salonie.

Kinkiet Kirsten marki Markslojd

Kinkiet Kirsten będzie eleganckim i funkcjonalnym dodatkiem do pokoju dziennego

 

Za pomocą lamp stołowych możemy bez problemu wyznaczyć strefy w mieszkaniach o planie otwartym. Dwa bliźniacze modele ustawione po obu stronach kanapy w salonie stworzą idealną oprawę sprzyjającą atmosferze wypoczynku i relaksu. W mniejszych pomieszczeniach ten typ lampy może stanąć na przykład na wbudowanej nad grzejnikiem półce lub niezajmującej wiele miejsca wąskiej konsoli. Idealnie odegra swoją rolę, a przy okazji będzie ciekawym elementem dekoracyjnym.

Lampa Eos marki Vita Copenhagen

Niezwykle dekoracyjna lampa stołowa Eos zwróci uwagę każdego z gości

 

Z kolei elegancka lampa podłogowa z materiałowym abażurem będzie doskonałym źródłem ciepłego światła odpowiedniego do czytania książki lub ulubionego czasopisma. Idealnie sprawdzi się ustawiona obok wygodnego fotela czy w pobliżu sofy.

Lampa podłogowa London marki Ideal Lux

Idealne światło do czytania zapewni w salonie lampa podłogowa London

 

Mamy nadzieję, że ten krótki zbiór porad będzie pomocny podczas planowania oświetlenia salonu. Wszystkie zaprezentowane powyżej lampy dostępne są na naszej stronie MagiaŚwiateł.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie