Jak urządzić wnętrze z wykorzystaniem lamp aqform

Jak urządzić wnętrze z wykorzystaniem lamp aqform

Rodzime firmy oferują mnóstwo interesujących produktów, które cechują się niezwykle wysoką jakością wykonania, ciekawym designem i funkcjonalnością. Stanowią one także gwarancję stylu. Lampy firmy Aqform są tego najlepszym przykładem. Oświetlenie to jest innowacyjne, oparte na najnowszych technologiach. Dzięki czemu jest ono nie tylko atrakcyjne wizualne, ale też będzie ciekawą dekoracją pomieszczeń. Ponadto zdobywa sympatię także swoją wydajnością. Minimalistyczne, stylowe, oparte na figurach geometrycznych i bazujące na uniwersalnych barwach. Jak je wykorzystać w Twoim domu? Sprawdź!

Symboliczne oświetlenie przedpokoju

Urządzenie przedpokoju wcale nie jest prostym zadaniem. Stanowi on w końcu pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą nasi goście, więc tym samym to nasza wizytówka. Niezależnie od tego, w jakim stylu aranżujemy mieszkanie, jak wielki mamy przedpokój, warto sprawić, by wyglądał on przytulnie oraz wywierał naprawdę dobre wrażenie.

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest wybranie oświetlenia sufitowego, które rozświetli pomieszczenie i nie będzie nikomu przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu. Idealnie sprawdzi się plafon Maxi Ring - kolor wykończenia można swobodnie dobrać pod kolorystykę naszego przedpokoju. Charakterystyczne zaokrąglenie zakończenie doskonale zdobi każde wnętrze.

Jeśli przedpokój jest raczej mały i chcemy równomiernie rozproszyć światło, nadając przy tym klimatu, ciekawym rozwiązaniem będzie reflektor 2000. Dzięki ruchomej oprawie jesteśmy w stanie wyróżnić i podkreślić te elementy pomieszczenia, na których najbardziej nam zależy. Może to być lustro, szafka czy inny mebel.

Dla osób pragnących zaoszczędzić na przestrzeni szczególnie poleca się kinkiety. Wtedy warto mieć na uwadze faktycznie wielkość przedpokoju, by lampa nie przytłaczała go, a sprawiała, że będzie on wyglądał naprawdę atrakcyjnie. Tutaj doskonale sprawdzi się kinkiet Mini Cube LED z energooszczędnym światłem ledowym i niezwykle atrakcyjnym designem.

Stylowe rozwiązanie do salonu

Salon z założenia jest pomieszczeniem, które pełni wiele różnych funkcji, ponieważ spędza się w nim naprawdę dużo czasu. To przestrzeń do odpoczynku, zapraszania gości, rozrywek i rozmów w gronie przyjaciół czy domowników. Właśnie wokół tego pokoju kręci się życie domowe. Z salonem jest niczym z wieczorową sukienką – żeby jej wygląd był dopieszczony, potrzebuje ona odpowiedniej biżuterii. W salonie z kolei musimy znaleźć naprawdę dobre i ładne oświetlenie, które zbuduje nastrój, doda klimatu oraz nada przytulnego charakteru. Pamiętajmy więc, że na źródłach światła w tym pomieszczeniu nie można oszczędzać.

Najczęściej z oświetleniem salonu kojarzy nam się ciężki i staromodny żyrandol - kiedyś był wprost obowiązkowym elementem wnętrza każdego polskiego domu. Bardzo często przez takie uprzedzenia rezygnuje się z lamp wiszących, które ogólnie rozświetlą pokój. Na skutek tego różne kąty pomieszczenia są niedoświetlone. Warto zainwestować np. w lampę wiszącą ARM 60 o kształcie walca, taka doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym i nada mu charakteru. Przystosowana do żarówek LED jest gwarancją wysokiej jakości światła oraz znaczną oszczędnością energii. Równie ciekawą propozycją do salonu stanie się lampa wisząca Glob simple – powinna wpaść w nawet najbardziej wymagający gust.

Jeśli pragniemy urządzić w salonie także kącik do czytania, warto dobrać do tego odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że nie męczymy wzroku. Najlepszym rozwiązaniem stanie się reflektor Spot C, ponieważ design pasuje nie tylko do nowoczesnych mieszkań, lecz także tradycyjnych. Dzięki temu pokój dzienny prezentuje się nie tylko klimatycznie, ale także praktycznie.

Ciekawe lampy do kuchni

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, które wymaga naprawdę zróżnicowanego światła. Oświetlenie musi być bardzo przemyślanie zaprojektowane i dopasowane. Do jego najważniejszych zadań należy funkcjonalność, eksponowanie aranżacji oraz walorów pomieszczenia. Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w kuchni znaleźć się musi światło ogólne, które zapalimy od razu przy wejściu do niej. W takim przypadku można zastosować lampę wiszącą – np. Revel LED, która ma bardzo estetyczny design, a ponadto pasuje do każdego pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się także oczko stropowe Hollow. Jego wygląd można swobodnie dopasować do wystroju i stylu wnętrza.

Kuchnia dysponuje zawsze ważną przestrzenią roboczą – np. blatem, nad którym niekiedy godzinami przygotowuje się potrawy. Także i on musi być odpowiednio oświetlony, ponieważ polegając wyłącznie na sufitowej lampie ogólnej, będziemy robić sobie cień, negatywnie wpływając przy tym na swój wzrok ooraz zdrowie. Do tego celu warto kupić lampę wiszącą na listwie – np. Modern Glass lub Cadva. Znajdą one swoje zastosowanie także nad stołem, przy którym będzie się spożywało posiłki.

Chcemy, żeby nasza kuchnia wyglądała naprawdę estetycznie i była świetnie doświetlona w każdej sytuacji? Warto  zakupić dodatkowe oświetlenie, które podkreśli charakter pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest zainwestowanie w reflektor QRLED czy kinkiet Rafter LED, dzięki którym żaden detal nie umknie naszej uwadze.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie