Klimatyczne lampy

Klimatyczne lampy

Atmosfera panująca w pomieszczeniu to niezwykle ważny aspekt. Budujemy ją, poprzez wprowadzenie odpowiedniej kolorystyki, mebli, a także oświetlenia. Kiedy myślimy „nastrojowe światło”, od razu pojawia się skojarzenie ze świecami. Czy tylko one okazują się pomocne w budowaniu atmosfery danej aranżacji? Zdecydowanie nie! Istnieje znacznie więcej możliwości, o których warto wiedzieć. Oto najbardziej klimatyczne lampy, bez których trudno wyobrazić sobie romantyczną kolację we dwoje lub wieczór, podczas którego wypoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień.

Lampki Cotton Balls

Kule, które sprawiają wrażenie miękkich i występują w różnych wariantach kolorystycznych (najczęściej ciepłych i pastelowych), dają ciepłe, przytłumione światło. Dzięki temu można śmiało uznać je nie tylko za dekoracyjne, ale i nastrojowe oświetlenie. Mogą występować właściwie w każdym pomieszczeniu – w sypialni, salonie, domowym biurze itd. Świetnie prezentują się wokół lustra, na półce, na parapecie, na ozdobnej drabince – tylko od nas zależy, jakie miejsce dla nich wybierzemy. Ich funkcjonalność jest stosunkowo niewielka. Nie poczytamy przy nich książki, nie zdołamy także szyć czy haftować. Zadanie, które postawił przed nimi producent, jest jednak zgoła inne – lampki Cotton Balls mają po prostu pięknie wyglądać. Tę rolę odgrywają znakomicie! Dzięki nim nowoczesne i minimalistyczne wnętrza stają się kameralne, nastrojowe i niezwykle przytulne.    

https://www.magiaswiatel.pl/kolorowe-kulki-led-kompozycja-white-glow

Ciepłe światło ledowe

Dioda LED, całkiem mylnie, kojarzy się z zimnym, nieprzyjemnym i nienaturalnym światłem. Lampy, w których się ją wykorzystuje, mogą jednak spełniać ważne zadanie w tworzeniu atmosfery spokoju czy intymności. Ciepłe światło LED – dzięki niemu zyskujemy okazję, by cieszyć się pięknym wnętrzem o każdej porze doby. Oświetlenie punktowe, takie jak na przykład lampy wiszące LED, może sprawić, że wysokie i duże pomieszczenia staną się bardziej gościnne. Wystarczy umieścić odpowiednią lampę nad stołem, wyspą kuchenną itd., by się o tym przekonać. Nastrojowo oświetlone fragmenty aranżacji będą wyróżniać się na tle ciemności, która panuje wokół.    

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-led-lwa161-elkim

 https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-sunny-czarna-p0214-maxlight

Nastrojowe kinkiety

Jeśli mowa o ciepłym świetle punktowym, nie można pominąć kinkietów, które świetnie spisują się w każdym pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz domu. Promienie padające z boku zalewają swoje najbliższe „sąsiedztwo”, tworząc tym samym intrygujący efekt – zadumy, tajemniczości, kameralności. Stosowanie podobnych rozwiązań jest szczególnie pożądane w przestrzeniach takich jak sypialnia czy salon. Nastrojowe kinkiety można zamontować również w kuchni, łazience czy przedpokoju – panuje tutaj właściwie niczym nieograniczona dowolność. Warto stawiać na modele, które prezentują się nietuzinkowo również wtedy, gdy nie sączy się z nich światło. W ten sposób zyskujemy dodatkowe elementy dekoracyjne w aranżacji, a te przecież się liczą – niezależnie od tego, jakie style wnętrzarskie preferujemy.   

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-kakuda-4484-03-shilo

Klimatyczne lampy podłogowe  

Pozostając przy temacie oświetlenia punktowego, warto przyjrzeć się lampom podłogowym. Dzięki nim możemy nie tylko oddawać się przyjemności pochłaniania kolejnej lektury, w trakcie wieczoru spędzanego w kąciku czytelniczym urządzonym w salonie. Ten rodzaj oświetlenia ma zdecydowanie więcej zalet. Jedną z nich jest właśnie budowanie atmosfery. Ciepły krąg światła, który roztacza niezwykły model lampy, przyczynia się do tego, że całe wnętrze prezentuje się bardziej urokliwie i atrakcyjnie. To ważne, szczególnie gdy lubimy spędzać wieczory w domowym zaciszu.

Tego rodzaju oświetlenie może znajdować się nie tylko w salonie, ale również w sypialni czy wreszcie w jadalni. W każdym z tych miejsc jest pożądane – szczególnie jeśli prezentuje się designersko i nietuzinkowo.   

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-podlogowa-minna-106867-markslojd

Budowanie klimatu w pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu odpowiednich lamp jest prostsze, niż się wydaje. Stworzenie pięknego wnętrza, w którym możemy czuć się swojsko i komfortowo wymaga jednak wykorzystania nie jednej lampy, ale całej kompozycji różnorodnych modeli. Jeśli właściwie je rozmieścimy, będziemy czuć się w swoim domu lepiej niż kiedykolwiek. Lampki Cotton Balls przeżywające obecnie rozkwit popularności, lampy wiszące, kinkiety czy wreszcie lampy podłogowe – dzięki nim każda aranżacja zyskuje. Użytkownicy otrzymują możliwość jej pełniejszego wykorzystania. Nie potrzebujemy światła świec, aby stworzyć romantyczny nastrój – wystarczy, że wybierzemy właściwe lampy. To całkiem proste! Wystarczy odrobina wyobraźni i szczypta dobrego smaku.   

 

 

 

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie