Lampa nad stół regulowana – jaką wybrać?

Lampa nad stół regulowana – jaką wybrać?


Regulowana lampa nad stół stanowi jeden z najbardziej funkcjonalnych rodzajów oświetlenia. Pasuje zarówno do niskich, jak i wysokich wnętrz, a do tego sprawdza się przy każdym stylu. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie regulowanej lampy i czy zawsze jest ona dobrym wyborem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Regulowane lampy wiszące – ustawienie liniowe czy kaskadowe?

Lampa nad stół regulowana może posiadać rozmaity charakter. Dotyczy to nie tylko samego stylu oprawy oraz ilości źródeł światła, ale także ich sposobu ustawienia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto żebyś chwilę zastanowił się nad tym, na jakim efekcie Ci zależy. Czy lampa regulowana ma przede wszystkim równomiernie oświetlać stół czy pełnić funkcję ozdobną, a źródła światła mogą być umieszczone na różnych wysokościach? Jeszcze innym rozwiązaniem jest zakup kilku pojedynczych opraw regulowanych. W ten sposób otrzymasz pełną dowolność i będziesz mógł ustawiać wysokość poszczególnych lamp w zależności od aktualnych potrzeb. Przykładem regulowanych lamp wiszących są modele z kolekcji Organic od marki MAXlight. Konstrukcja w formie tuby dostępna jest zarówno w wersji składającej się z pojedynczego źródła światła, jaki i zdecydowanie większych wariantów. W kolekcji znajdziesz modele o różnych wersjach ustawienia. Na równej wysokości umieszczone są natomiast klosze w modelu Heaven od firmy Markslojd. To jedyny w swoim rodzaju nowoczesny żyrandol o regulowanej wysokości. Mlecznobiałe okrągłe klosze zostały połączone z geometryczną metalową konstrukcją. Dzięki temu uzyskano niepowtarzalny efekt. Jeżeli szukasz regulowanej lampy nad stół o kaskadowo rozłożonych kloszach, świetnym wyborem jest model Champagne od marki Zuma Line. Do wyboru otrzymujesz klosze w kolorze białego oraz dymionego szkła. To niezwykle urokliwa lampa nad stół regulowana, która równie dobrze prezentuje się powieszona nad wyspą kuchenną.

Lampy nad stół w stylu glamour

Wiemy już, że lampa nad stół pełni podwójną funkcję. Przede wszystkim jest praktycznym źródłem światła, które rozjaśnia jeden z najważniejszych punktów domu, ale przy tym posiada także rolę dekoracji. Stół przeważnie znajduje się w strategicznym miejscu, przez co to właśnie na niego skierowane są spojrzenia domowników i gości. Aby mebel prezentował się jeszcze lepiej, wystarczy połączyć go z efektownym regulowanym oświetleniem. Gdy mowa o imponujących modelach, na myśl przychodzą lampy inspirowane stylem glamour. Bogatą ofertę regulowanych lamp wiszących posiada m.in. marka Zuma Line. Wiele modeli łączy w sobie zamiłowanie do estetyki glamour razem z nowoczesnymi tendencjami. Przykładem tego jest kolekcja lamp Gem. Jest to niezwykle bogata rodzina, w skład której wchodzą m.in. regulowane lampy o jednym, trzech czy pięciu źródłach światła. Dodatkowo możesz wybierać pomiędzy oprawą w kolorze złota, chromu, miedzi i antycznego brązu. Metalowa oprawa została połączona z transparentnym kloszem oraz dekoracyjnymi kryształami, co tworzy razem niezwykle efektowną, a zarazem elegancką całość. Innym modelem o regulowanej wysokości jest Crystal. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, tutaj również dostajesz do wyboru bogatą kolekcję lamp. Nad stół najczęściej wybierany jest wariant z kloszami ułożonymi na jednej linii. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia idealną symetrię. Ponadto szklane klosze są ustawione względem siebie w jednakowej odległości, dzięki czemu zapewniają równomierne oświetlenie stołu. Dymione szkło i kryształowe elementy stanowią kwintesencję stylu glamour. Możliwość regulacji lampy wiszącej jest bardzo ważna zwłaszcza przy niestandardowych wnętrzach. Dzięki tej opcji z łatwością dopasujesz oświetlenie nawet do wyjątkowo wysokich albo niskich pomieszczeń.

 

 

 

 

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie