Lampy ogrodowe – jakie wybrać do małego ogrodu?

Lampy ogrodowe – jakie wybrać do małego ogrodu?

Przy aranżacji małego ogrodu trzeba zwracać szczególną uwagę na dobór lamp. Nie mogą one być zbyt duże i masywne, w przeciwnym wypadku przytłoczą przestrzeń i sprawią, że będzie wydawała się znacznie mniejsza. Najlepiej sprawdza się oświetlenie, które można swobodnie wkomponować w przestrzeń, dzięki czemu staje się ono jej integralną częścią. Dobrym wyborem są m.in. kinkiety oraz lampy gruntowe i najazdowe. Nie zajmują one dużo miejsca, a przy tym zapewniają odpowiednią dawkę światła. W niewielkich ogrodach znakomicie prezentują się również nowoczesne rozwiązania.

Kinkiety

Niepodważalnym atutem kinkietów jest fakt, że nie zabierają one przestrzeni, którą można by wykorzystać np. na posadzenie kwiatów. Mocowane do ściany lampy są niezwykle praktyczne, a przy tym doskonale się prezentują. Zapewniają delikatne, rozproszone światło, które świetnie sprawdza się w małym ogrodzie. Kinkiety znakomicie podkreślają wszelkie zalety otoczenia np. ceglane ściany, wspinający się po nich bluszcz albo bogatą roślinność. W naszej ofercie znalazł się niezwykle szeroki wybór tego typu lamp. Odpowiedni egzemplarz znajdą zwolennicy każdego stylu. Efektowne latarnie doskonale wpisują się w gusta miłośników klasyki, za to oprawy solarne z czujnikiem ruchu podbiją serca entuzjastów nowoczesnych rozwiązań. 

Lampy gruntowe i najazdowe

W małym ogrodzie doskonale sprawdza się oświetlenie, które zajmuje niewiele miejsca i nie utrudnia poruszania się po przestrzeni. Do takich produktów z pewnością możemy zaliczyć lampy gruntowe oraz najazdowe. Są one najczęściej wykorzystywane do oświetlania ogrodowych alejek i podjazdów. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a do tego efektownie rozświetlają ogród. Najpopularniejszym modelem są okrągłe lampy gruntowe, które emitują pionowy strumień światła, ale coraz więcej zwolenników znajduje także wariant oświetlający poziomą płaszczyznę. Lampy gruntowe i najazdowe najczęściej kupowane są w kompletach po parę sztuk.

Taśmy LED, cotton ballsy i girlandy ogrodowe

W niewielkich ogrodach bardzo dobrze sprawdza się subtelne oświetlenie. Świetnym rozwiązaniem są taśmy LED, cotton ballsy oraz girlandy ogrodowe. Każdy z tych produktów posiada szereg zalet. Przede wszystkim niewielkim kosztem można uzyskać efektowną iluminację, która doda przestrzeni trochę magii. To dobry pomysł zarówno na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień. Cotton ballsy najlepiej sprawdzają się podczas ciepłych pór roku i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Przez cały rok można z kolei korzystać z girland ogrodowych, które są przystosowane do niekorzystnej i zmiennej pogody np. do deszczu i skrajnych temperatur. Tego rodzaju oświetlenie może być montowane w różnych miejscach np. na balustradzie, ławce czy na drzewie. W każdym wydaniu będzie prezentowało się równie atrakcyjnie. 

Sprawdź ofertę lamp ogrodowych w sklepie Magia Świateł

Cotton ballsy, girlandy ogrodowe i taśmy LED dodadzą przestrzeni całą masę uroku. W naszym sklepie znajdziesz całą gamę oświetlenia, zarówno do małego, jak i dużego ogrodu. Dodaj odrobiny magii do swojego ogrodu!

 
Polecane produkty
Zobacz wszystkie