Lampy ogrodowe - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Lampy ogrodowe  - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zakup lampy wcale nie musi być trudny i czasochłonny. Ważne jednak jest, aby przed dokonaniem wyboru porządnie zastanowić się nad tym, czego właściwie się szuka. Jednym z podstawowych kryteriów jest rodzaj oświetlenia i jego dobór do konkretnej przestrzeni. Istotnym czynnikiem jest także wygląd lampy. Dobrze jest też przyjrzeć się rodzajowi zasilania.

Oświetlenie do ogrodu - jaki rodzaj wybrać? 

Oświetlenie ogrodowe jest szeroką kategorią, do której można zaliczyć najrozmaitsze rodzaje lamp. Przed zakupem warto zastanowić się, jakiej lampy się poszukuje. Wpływ na to może mieć metraż ogrodu, ale także to czy szuka się przede wszystkim ozdobnej czy funkcjonalnej lampy. Niektóre produkty są źródłem mocnego, intensywnego światła. Inne natomiast świecą w sposób rozproszony i delikatny. Do typowo dekoracyjnego oświetlenia można z pewnością zaliczyć girlandy ogrodowe. Ich zadaniem jest przede wszystkim utworzenie przyjemnej atmosfery. Przy małych ogrodach bardzo dobrze sprawdzają się m.in. lampy gruntowe oraz modele do zabudowy. Mogą one oświetlać m.in. ścieżkę albo ławkę. Przy zadaszonych powierzchniach często wybierane są lampy sufitowe, ścienne oraz wiszące. Jeżeli natomiast chce się podkreślić konkretny element ogrodu, dobrze spiszą się spotlighty, oczka punktowe i lampy kierunkowe. Z kolei stojące modele mogą przemienić ogród w prawdziwie magiczną krainę. 

Design lampy

Bogato zdobiony model w stylu art deco, a może minimalistyczny wariant o nowoczesnym designie? Nie jest tajemnicą, że to właśnie wygląd lampy jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru. Na szczęście obecnie rynek oświetleniowy jest tak bogaty w rozmaite modele, że coś dla siebie znajdzie człowiek o każdym guście. Lampy różnią się między sobą wielkością, mnogością albo brakiem zdobień, kształtem i przede wszystkim stylem. Bez problemu wybiorą coś dla siebie miłośnicy romantycznych zdobień, jak i modernistycznych form. Do wyboru jest np. oświetlenie w kształcie kuli, ale także efektowne latarnie i praktyczne słupki. Właściwie dobrana lampa podkreśla atuty ogrodu i staje się jego integralną częścią. 

Typ zasilania lampy 

Przy wyborze odpowiedniej lampy ważnym czynnikiem może okazać się również sposób zasilania. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele zasilane sieciowo. W takim przypadku potrzebna jest instalacja elektryczna. W ten sposób zasilane są np. kinkiety albo lampy wiszące. Coraz więcej zwolenników zyskują również lampy zasilane energią słoneczną. Jest to energooszczędne rozwiązanie, które jest doceniane m.in. przez osoby lubiące ekologiczny tryb życia. Niestety podstawową wadą zasilania solarnego jest uzależnienie od warunków atmosferycznych. W Polsce pogoda bywa często kapryśna, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w jeszcze inne, dodatkowe źródło światła. Zdarzają się również lampy zasilane na baterie, jednak najczęściej są to typowo dekoracyjne modele. Pochłaniają one sporo energii, dlatego przeważnie są włączane jedynie na specjalne okazje. 

Sprawdź ofertę lamp ogrodowych sklepu Magia Świateł

Spełnij z nami swoje marzenie o pięknym i efektownym ogrodzie za dnia i w nocy. Sprawdź nasz sklep Magia Świateł i zamień swój ogród w zaczarowaną krainę w którym poczujesz się doskonale. 

 
Polecane produkty
Zobacz wszystkie