Lampy w stylu retro

Lampy w stylu retro

Nigdy nie wiemy, kiedy powróci moda sprzed lat. To, co stosunkowo niedawno wydawało się reliktem, może zupełnie niespodziewanie zyskać na popularności, wzbudzając zachwyty tłumów. Podobna prawidłowość dotyczy również kwestii wystroju wnętrz, do której zalicza się oświetlenie. Lampy w stylu retro nadają poszczególnym aranżacjom niepowtarzalny klimat i sprawiają, że pomieszczenia, a także zewnętrzne części domu prezentują się nadzwyczajnie – niezależnie od pory dnia.  

Oświetlenie vintage

Oświetlenie w stylu vintage to jeden z przejawów fascynacji przeszłością, który – trzeba przyznać – znakomicie wpływa na wnętrza. Aktualnie rynek zdominowany jest przez lampy nowoczesne, dlatego też nietrudno zauważyć pojawienie się modeli zgoła innych, zdecydowanie niezwykłych i oddających nieocenione usługi, jeśli chodzi o budowanie nastroju w pomieszczeniu. Szczególnie wyraźnie widać to w salonie, którego atmosfera może być emanacją klimatu panującego w domach przedstawicieli pokoleń przodków.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-palmetta-qz-palmetta-tl-quoizel

https://www.magiaswiatel.pl/davidson-fe-davidson-tl-lampa-stolowa-feiss

Lampy wiszące w stylu retro

Obecność lamp wiszących jest nieodzowna w każdym pomieszczeniu. Najczęściej występują one jako oświetlenie centralne, wpływając tym samym na funkcjonalność salonu, sypialni, jadalni czy łazienki. W tym przypadku ważny jest jednak nie tylko strumień światła, jaki się z nich wydobywa, ale także oprawa. Lampy wiszące retro z miejsca przykuwają uwagę i sprawiają jednocześnie, że szczególnie przestronne wnętrza przestają przytłaczać i stają się bardziej przytulne, domowe. Stonowana kolorystyka to kolejna cecha wspomnianych lamp, na którą zwracają uwagę przede wszystkim osoby stroniące od krzykliwych barw i przesadnie wyrazistych, a przez to także przytłaczających wnętrz.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszszaca-harem-sp9-brunatny-116006-ideal-lux

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-stewart-qz-stewart-wt-quoizel

Lampy sufitowe w stylu retro

Lampy sufitowe retro, czyli między innymi plafony, mogą stanowić uzupełnienie albo alternatywę dla lamp wiszących. Szczególnie dobrze spisują się niewielkich, a raczej niskich pomieszczeniach, ponieważ nie prezentują się przytłaczająco; można powiedzieć, że wręcz nadają wnętrzu lekkość, czyniąc je przy tym bardziej przytulnym. Większość modeli posiada wyraziście zarysowane elementy metalowe, które mają jednak niewiele wspólnego ze stylem przemysłowym. Szkło, jakie znajduje się w lampach, dość często ma mleczną barwę i jest specjalnie profilowane, dzięki czemu prezentuje się bardziej dekoracyjnie. Oświetlenie sufitowe retro nadaje urok każdemu pomieszczeniu urządzonemu w stylu klasycznym.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-penn-station-qz-pennstat-f-bn-quoizel

Lampy zewnętrzne w stylu retro

Myli się ten, kto zakłada, że lampy w stylu retro mogą zdobić wyłącznie wnętrza – na zewnątrz prezentują się równie znakomicie. Ich obecność na elewacji starych, odrestaurowanych budynków „z duszą” oraz w pobliżu wydaje się być nieodzowna. Taras i ogród znajdujące się nieopodal klasycznie prezentującego się domostwa muszą podkreślać niewymuszone i dojrzałe piękno budynku. Byłoby to jednak niemożliwe bez obecności „starych” lamp, które mimo swojego wyglądu są tworzone przy zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, stanowiących gwarancję trwałości i jakości. Lampy zewnętrzne w stylu retro podkreślają szlachetność klasycznej architektury i romantycznego ogrodu, w którym unosi się atmosfera powieści z przełomu XIX i XX wieku.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-zewnetrzna-cam-043a-g05x1a-dopo

Lampy w stylu retro – to w dużej mierze dzięki nim fascynacja minionymi czasami jest wciąż żywa we wnętrzarstwie. Ich wygląd, a także ciepły blask, jaki się z nich sączy, pozwalają na budowanie nastroju ciepła, przytulności i spokoju. Dzięki oświetleniu vintage wnętrza urządzane w tym stylu mogą być kompletne i właśnie to sprawia, że są w stanie wywierać tak silne wrażenie.

 

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie