Nastrojowe oświetlenie sypialni - światło, które pozwoli Ci odpocząć

Nastrojowe oświetlenie sypialni - światło, które pozwoli Ci odpocząć

Nastrojowe oświetlenie sypialni – światło, które pozwoli Ci odpocząć.

W każdym domu sypialnia to miejsce, z którym wiąże się wiele wspomnień: przyjemnych, romantycznych wieczorów, spokojnych, ale też nieprzespanych nocy, a także nie zawsze radosnych poranków. To właśnie tam odpoczywamy po ciężkim dniu, wieczorem czytamy naszą ulubioną książkę, spędzamy romantyczne chwile z ukochaną osobą. Stonowana dekoracja, wygodne, duże łóżko to nie wszystko. Dowiedzcie się jak istotną rolę w naszym intymnym zakątku stanowi światło…

STAŁA SIĘ JASNOŚĆ…

Słowo sypialnia przywodzi nam na myśl przytulne, jasne wnętrze. Zapewne nikt nie chciałby po ciężkim dniu spędzać wieczoru w ciemnym i przytłaczającym pokoju. Dobranie odpowiednich elementów dekoracyjnych to tylko połowa sukcesu…

Oświetlenie do sypialni powinno składać się z kilku elementów. Jego centralną częścią jest oczywiście lampa sufitowa. Główną rolą, którą pełni jest oświetlenie jak największej części pomieszczenia, jednak może stanowić także designerski element dekoracyjny. Klosz o nietuzinkowym kształcie, najlepiej wykonany z materiału lub mlecznego szkła rozproszy światło, dzięki czemu nasz organizm będzie mógł odpocząć od tzw. sztucznego światła. Dużym udogodnieniem będzie dla nas możliwość skrócenia przewodu zasilającego do wybranej długości. Pozwoli to na umieszczenie lampy na odpowiedniej wysokości, dopasowanej zarówno do naszych potrzeb, jak i do wielkości wnętrza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga: Żyrandol jest jak najbardziej odpowiednim wyborem do sypialni, jednak musimy pamiętać, że najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach o dużym metrażu. Małe, kameralne wnętrza mogą sprawiać wrażenie przytłoczonych przez duży, rzucający się w oczy element oświetlania, który przy okazji odciągnie uwagę od pozostałych elementów dekoracyjnych.

Rada: W dzisiejszych czasach nasz narząd wzroku w ciągu dnia jest narażony na działanie tzw. światła niebieskiego. Nie każdy wie, że często przyczyną problemów z zasypianiem jest długotrwałe naświetlanie oczu jaskrawym światłem emitowanym przez komputery, telefony i tablety. Aby Twoje oczy mogły odpocząć zastosuj w sypialni źródła emitujące ciepłe światło, maksymalnie zbliżone do naturalnego.

 

 

LAMPKI NOCNE – niezbędnik moli książkowych

Poza głównym źródłem światła sypialniana alkowa wymaga dodatkowych elementów oświetleniowych. Lampki nocne są niezwykle przydatne, bez względu na swoją postać. Zgodnie z naszym upodobaniem mogą być to klasyczne lampy stojące, wiszące lub nowoczesne kinkiety. Odpowiednio dobrane będą stanowić nie tylko dodatkowe źródło światła, ale także element dekoracyjny.  Swoim delikatnym światłem oświetlą naszą ulubioną książkę i wprowadzą niezwykły nastrój.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rada: Jeśli jesteś wielbicielem nocnej lektury pamiętaj - żeby maksymalnie ograniczyć zmęczenie swoich oczy umieść źródło światła nie wyżej niż pięćdziesiąt centymetrów nad powierzchnią materaca.

KINKIETY DO SYPIALNI

Duże grono osób, które nie wyobrażają sobie swojego domu bez oświetlenia bocznego. W sypialni kinkiety mogą pełnić wiele zadań. Ich delikatne światło wprowadzi romantyczną atmosferę, która pozwoli nam się zrelaksować i odpocząć. W niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na stoliki, zwyczajowo stawiane po obu stronach łóżka, idealnie sprawdzą się w roli lampek nocnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światło „poszerza horyzonty”

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakie cuda w naszej sypialni może zdziałać dobrze dobrane oświetlenie. Każdy projektant wnętrz wie, jakiej lampy użyć, aby optycznie powiększyć pomieszczenie lub „podnieść sufit”.

Rada: Jeśli chcesz, aby Twoja niewielka sypialnia zdawała się być wyższą użyj kinkietów jako oświetlenia bocznego. Ustawione dolną krawędzią oprawy ku górze sprawią, że pomieszczenie wyda się być wyższym niż w rzeczywistości.

LAMPY STOJĄCE I WISZĄCE

Wiele kolekcji posiada rozmaite warianty lamp utrzymanych w jednakowym charakterze: lampy stojące, wiszące, żyrandole, plafony itd. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualną dekorację naszej sypialni stosując designerskie lampy wiszące w roli kinkietów lub duże, klasyczne lampy stojące w charakterze lampek nocnych. Korzystanie z produktów należących do jednej serii pozwala nam na zachowanie harmonii i porządku, a także na tworzenie dowolnych kombinacji znacznie poszerzając możliwość realizacji naszej osobistej wizji.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie