Niepowtarzalne lampy stołowe Flambeau

Niepowtarzalne lampy stołowe Flambeau

Znane powiedzenie radzi: „wyróżnij się albo zgiń” — zaskakujące, w jak wielu dziedzinach życia znajduje ono zastosowanie. Nam przychodzi ono na myśl, gdy patrzymy na lampy sygnowane logo Flambeau — oryginalne, momentami wręcz ekscentryczne, ujmujące, niebanalne i niepowtarzalne. Czy to nie za dużo wymyślnych epitetów jak na zwyczajne lampy? Nie, ponieważ w produktach Flambeau nie ma ani krzty zwyczajności — to projekty stworzone przez mistrzów w swoim fachu i to obdarzonych naprawdę ogromną fantazją. Zresztą… co Wam będziemy opowiadać. Sami sprawdźcie! Dzisiaj skupimy się wyłącznie na lampach stołowych, bo to o nie najczęściej pytacie ostatnio w wiadomościach. To co, gotowi na barwną podróż do fantastycznej krainy Flambeau? 

Florystyczne lampy stołowe Flambeau — odkryj na nowo roślinne motywy

Inspiracje florystycznej widać w wielu projektach tej wyjątkowej marki. Projektanci Flambeau muszą być za pan brat z naturą, bowiem stylizowane na kwiaty stelaże zachowują lekkość oryginałów — zupełnie jakby wiatr mógł w każdej chwili zakołysać metalowymi detalami konstrukcji. Ten roślinny, kwietny sznyt doskonale oddaje chociażby model AZALEA, w której stelaż wplecione zostały liście. Lampa AZALEA dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych — złotej i srebrnej — zaś całość, łącznie z abażurem, wykonana została z metalu. Dzięki temu będzie wspaniałym dopełnieniem zarówno eleganckich, jak i nowoczesnych aranżacji.
 

Obłędne lampy na stół lub do biura — wprowadź do swojego domu odrobinę magii

Czasami życie wywraca się do góry nogami. W takich chwilach projektanci Flambeau nie roztkliwiają się nad przewrotnością losu, lecz czerpią z niej inspirację… wywracając do góry nogami abażur. Ten motyw pojawia się w lampie LE CIRQUE i PEONY. Ich klosze, zamiast zwężać się ku górze, zwężają się ku dołowi. W obydwu oprawach uwagę zwraca też podstawa stelaża. W lampie PEONY przypomina ona elegancką szkatułkę, w modelu LE CIRQUE Jajo Faberge. Obydwa projekty cechuje szlachetny urok. Abażury przyozdobiono dodatkowo barwnymi, poziomymi pasami, które jeszcze bardziej podkreślają ich odwrócone kształty.
 

Lampa stołowa z aż trzema żarówkami — niezwykły styl i nieprzeciętna funkcjonalność

Kto powiedział, że lampa stołowa powinna mieć tylko jedną żarówkę, czyli jedno źródło światła. Cóż, 99,9% opraw stołowych faktycznie posiada taką konstrukcję, twórcy Flambeau nic sobie jednak nie robią z utartych konwencji. Ich niepokornemu podejściu zawdzięczamy lampy tak niezwykłe, jak model z kolekcji BIRDLAND. Ta potrójna oprawa w dekoracyjnym stylu to prawdziwe dzieło sztuki, śmiało aspirujące do miana wybitnego. Do jej stworzenia wykorzystano metal oraz kryształowe zdobienia, posłużono się też iście królewskimi barwami — złotem, bielą, czernią i mosiądzem. Ta wyrafinowana, nieoczywista i zwyczajnie zachwycająca konstrukcja lepiej niż dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie — trzy żarówka to trzy razy więcej światła, a doceni to każdy właściciel dużego salonu, gabinetu lub jadalni.
 

Biała, królewska lampa stołowa Flambeau — oprawa, której nie powstydziłaby się sama królowa

Twórcy Flambeau ochoczo wykorzystują metal i to właśnie kolory typowe dla tego kruszcu najczęściej widzimy w ich projektach. Znaleźliśmy jednak prawdziwą perełkę — lampę NEO WHITE, której powierzchnia w zdecydowanej większości jest biała. Biały abażur i biały stelaż w kształcie stożka przypadną do gustu zwolennikom stonowanych klimatów. Dekoracyjne detale są natomiast złote, co tylko potęguje królewski charakter tej oprawy. Ten model pasuje idealnie do nowoczesnych, wytwornych pomieszczeń w stylu glamour o lekkiej, nieprzeciążonej aranżacji. Najlepszym miejscem dla tak spektakularnej oprawy jest sam środek Twojego salonu. Świetnie odnajdzie się również w sypialniach dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w domowym gabinecie czy przedpokoju, witając Twoich gości.
 

Wytworna lampa z niezwykłym zdobieniem — klasyczny motyw w niebanalnym wydaniu

Tworząc biżuteryjne zdobienia w oprawach, projektanci Flambeau czerpią najczęściej ze świata roślin, chociaż część detali to łamańce o fantazyjnych kształtach, nie nawiązujące do niczego konkretnego. Dlatego postanowiliśmy wyróżnić jeszcze model CROSS, udekorowany złotym krzyżem. Dzięki urozmaiconemu designowi, konstrukcja ta nie ma sakralnego charakteru, stanowi jedynie intrygującą i przyjemną dla oka ozdobę. Oprawa CROSS to lampa w klasycznym, charakterystycznym dla Falmbeau stylu, wykonana z metalu w kolorze złota i mosiądzu. Fantastycznie odnajdzie się nie tylko na stole, ale również na biurku w gabinecie czy stoliku nocnym w sypialni.
 

 
Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o marce Flambeau, koniecznie zapisz sobie tę nazwę. Flambeau to spektakularny design, efektowne zdobienia, królewskie kolory i rzucający na kolana styl. To oprawy dla osób, dla których przeciętność jest nie do przyjęcia, które kochają się wyróżniać. Jeżeli zaliczasz się do tego dumnego grona posiadaczy niebanalnego, intrygującego i niepowtarzalnego smaku, Flambeau jest marką, której produkty na długo zagoszczą w Twoim domu.

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie