Nowoczesne i funkcjonalne lampy do łazienki

Nowoczesne i funkcjonalne lampy do łazienki

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, które wymaga specjalnego oświetlenia. Zależnie od budownictwa spotyka się zarówno przestronne, pałacowe łazienki, jak i niewielkie wnętrza pozbawione okien. Brak naturalnego światła powoduje, że lampy odgrywają jeszcze ważniejszą rolę. Nawet w małej łazience powinny znajdować się co najmniej dwa źródła światła. Potrzebne okazuje się oświetlenie główne oraz boczne. To drugie umieszczone jest najczęściej nad lustrem. Jeżeli dysponuje się dużą przestrzenią, wówczas można pokusić się o dodatkowe kinkiety albo światła dekoracyjne. Ważne jest, aby wszystkie kąty łazienki były odpowiednio doświetlone.  

Oświetlenie sufitowe

Oświetlenie górne stanowi niezwykle ważną część każdej łazienki. Jego wybór w znacznym stopniu zależy od powierzchni wnętrza. W przypadku dużej łazienki można sobie pozwolić nawet na żyrandol albo efektowne lampy wiszące. Jednak w małym pomieszczeniu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Nie można dopuścić do tego, żeby podczas mycia zębów uderzać głową o lampę. Dobrym wyborem są za to plafony, które optycznie powiększają łazienkę. Odpowiednie produkty posiadają w swojej ofercie m.in. marki Nowodvorski Lighting oraz Steinel. W niewielkiej łazience sprawdzą się również lampy halogenowe albo krótkie lampy wiszące. Oświetlenie sufitowe powinno bez problemu oświetlać całą powierzchnię łazienki. W niektórych wnętrzach dodatkowo montuje się oświetlenie wanny albo prysznica. To dobre rozwiązanie dla osób, które lubią relaksować się podczas długich kąpieli. W takich chwilach górna lampa mogłaby oślepiać i powodować dyskomfort. Znacznie lepiej sprawdzi się, umieszczony na odpowiedniej wysokości, kinkiet albo oprawy przeznaczone do zabudowy. Przy zakupie takich modeli trzeba zwracać szczególną uwagę na ich wysoki stopień odporności na działanie wilgoci i wody.  

Oświetlenie lustra

Większość osób spędza przed lustrem łazienkowym przynajmniej parę minut dziennie. Ważne jest, aby makijaż i poranna higiena mogły być wykonywane w pełnej precyzji. Zagwarantuje to odpowiednio dobrane oświetlenie. Przede wszystkim powinno się unikać umieszczenia bocznego światła naprzeciwko lustra. Refleksy, pochodzące np. z kinkietu, mogą w znacznym stopniu zakłócić obraz. Strumień światła może za to padać z góry lustra albo od strony jego boków. W ten sposób twarz zostanie równomiernie oświetlona i zachowa naturalny odcień. Rozwiązaniem jest też zakup lustra łazienkowego z lampą. Tego typu model znalazł się m.in. w ofercie marki Astro Lighting. Catena to nietuzinkowe połączenie pięciokrotnie powiększającego lustra z panelami świetlnymi. Tego typu produkty dostępne są zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Wybierz swoją wymarzoną lampę do łazienki w sklepie Magia Świateł

Przy wybieraniu modeli do łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich walory techniczne. Niezwykle istotny jest wysoki stopień ochrony IP. Informuje on o tym, czy lampa jest odporna na działanie wilgoci, pary wodnej, wody oraz wysokiej temperatury. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór lamp do łazienki, które łączą nowoczesność i funkcjonalność.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie