Nowoczesne i klasyczne lampy zewnętrzne - przegląd

Nowoczesne i klasyczne lampy zewnętrzne - przegląd

Wydawać by się mogło, że gama oświetlenia zewnętrznego ogranicza się jedynie do kilku modeli i kolorów. Nic bardziej mylnego! W ofercie sklepu Magia Świateł znajdziemy przeszło tysiąc rozmaitych lamp, które są przystosowane do użytku zewnętrznego. Trudno byłoby opisać różnorodność oświetlenia zewnętrznego w jednym artykule. Żeby możliwie najdokładniej zaprezentować naszym Czytelnikom tę kategorię oświetlenia dziś skupimy się jedynie na stylu klasycznym i nowoczesnym, które cieszą się największą popularnością wśród Klientów. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całością oferty. Zapewniamy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno wielbiciel rustykalnych ornamentów, jak i amator nowoczesnych rozwiązań.

Lampy wiszące

Oprawy zwieszane z sufitu najczęściej wykorzystywane są na werandach i przestronnych tarasach. Jako główne źródło światła zazwyczaj przyjmują dużych rozmiarów dekoracyjne formy. Funkcja regulowania ich wysokości pozwala dopasować położenie źródła światła do pełnionej roli - oświetlenia ogólnego, oświetlenia stołu lub funkcji dekoracyjnej.

Styl klasyczny

W przypadku klasycznych lamp zewnętrznych najbardziej charakterystycznym elementem są dekoracyjne elementy, na przykład florystyczne lub kształt starodawnych latarni ulicznych. Przykładem może być lampa wisząca Bedford. Czarna oprawa projektu marki Quizel to najwyższej jakości produkt, który swoim blaskiem uświetni aranżację tarasu lub restauracyjnego ogródka. 

Lampa wisząca Bedford QZ/BEDFORD8/S Quoizel klasyczna oprawa w kolorze czarnym

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-bedford-qzbedford8s-quoizel-klasyczna-oprawa-w-kolorze-czarnym 

 

Styl nowoczesny

Nowoczesne lampy zewnętrzne to prawdziwa esencja prostoty i uniwersalności. Oprawa wisząca Marmalade to jedna z wielu nowości w portfolio marki Ideal Lux. Minimalistyczny kształt oraz stonowana barwa to kolejny wyznacznik nowoczesności, który prezentuje. Doskonale sprawdzi się w przestrzeni otaczającej biurowce i nowoczesne budynki użytkowe, na przykład hotele i sklepy.

Lampa wisząca Marmalade SP1 160627 Ideal Lux czarna wisząca oprawa zewnętrzna

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-marmalade-sp1-160627-ideal-lux-czarna-wiszaca-oprawa-zewnetrzna 

 

Lampy ścienne

Kinkiety to najprawdopodobniej najczęściej wybierane oświetlenie zewnętrzne. W naszej ofercie znajdziemy oprawy dekoracyjne i techniczne, które pomogą nam wyeksponować walory architektoniczne budynku, oświetlić przestrzeń wokół niego a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku.

Styl klasyczny

W portfolio firmy Markslojd znajdziemy kilka ciekawych propozycji opraw ściennych w klasycznym stylu. Jedną z nich jest kinkiet Nadja. Solidna budowa i ciemna barwa nadają jej wyrazistego charakteru. Przylegające do powierzchni ściany lampy Nadja idealnie oświetlą drzwi frontowe lub altanę.

Kinkiet zewnętrzny Nadja IP23 100271 Markslojd czarna zewnętrzna oprawa na ścianę

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-zewnetrzny-nadja-ip23-100271-markslojd-czarna-zewnetrzna-oprawa-na-sciane 

 

Styl nowoczesny

Kinkiety zewnętrze Gilberto mimo swojej minimalistycznej budowy pełnią funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Specyficzne ułożenie źródeł światła sprawia, że pada ono na ścianę w ciekawy, niepowtarzalny sposób. W ofercie marki Italux znajdziemy szeroką gamę nowoczesnych kinkietów, pełniących funkcję dekoracyjną.

Kinkiet zewnętrzny Gilberto PL-232W Italux

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-zewnetrzny-gilberto-pl-232w-italux 

 

Lampy stojące

W dzisiejszych czasach klasyczne, wbijane w grunt latarnie dzielą miejsce na rynku z nowoczesnymi oprawami, które zachwycają mnogością funkcji. Lampy z głośnikami, funkcją RGB lub o niepowtarzalnych kształtach wiodą prym na międzynarodowym rynku oświetleniowym.

Styl klasyczny

Jednym z najbardziej znanych producentów oświetlenia w stylu klasycznym jest marka Feiss. W jej ofercie znajdziemy wiele klasycznych modeli latarni ogrodowych, na przykład lampę stojącą Costwold. Dostępne w dwóch wariantach wielkościowych oprawy uświetnią aranżację parkowych alejek i przestronnych ogrodów.

Lampa stojąca Cotswold Lane FE/COTSLN5/L BK Feiss czarna latarnia ogrodowa w klasycznym stylu

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stojaca-cotswold-lane-fecotsln5l-bk-feiss-czarna-latarnia-ogrodowa-w-klasycznym-stylu 

 

Styl nowoczesny 

W tym roku prawdziwym hitem okazały się nowoczesne lampy stojące marki Jadar. Charakterystyczny kształt przypominający bajkowe duszki przyciąga uwagę wielu Klientów. Swoboda montażu i jednolicie biała barwa znacznie poszerza możliwość ich zastosowania. 

Lampa ogrodowa Duszek różne wielkości Jadar Garden dekoracyjne lampy stojące

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-ogrodowa-duszek-rozne-wielkosci-jadar-garden-dekoracyjne-lampy-stojace 

 

Lampy sufitowe

Wydawać by się mogło, że lampy sufitowe nie znajdą zastosowania na zewnątrz budynku. Poziom zainteresowania plafonami zewnętrznymi w naszym sklepie zapewnia nas, że twierdzenie to mija się z prawdą. Właśnie dlatego producenci z całego świata dokładają wszelkich starań, żeby zaproponować swoim Odbiorcom jak największą ilość różnorodnych opraw.

 

Styl klasyczny

Oprawa sufitowa York również czerpie z estetyki wszystkim dobrze znanych ulicznych latarni. Marka Elstead Lighting oferuje całą kolekcję lamp zewnętrznych, co daje nam możliwość skomponowania kompleksowego oświetlenia, na przykład restauracyjnego ogródka, w jednakowym stylu. 

Lampa sufitowa zewnętrzna York BL6A Elstead Lighting klasyczna oprawa sufitowa w kolorze czarnym  

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-zewnetrzna-york-bl6a-elstead-lighting-klasyczna-oprawa-sufitowa-w-kolorze-czarnym 

 

Styl nowoczesny

Podobnie jak lampa wisząca Marmelada plafon Alia jest podręcznikowy przykład oświetlenia w nowoczesnym stylu. Białe kuliste oprawy doskonale sprawdzą się w pojedynkę, jak i w wieloelementowej kompozycji. Do kolekcji Alia marki Dopo należą również oprawy ścienne, utrzymane w tej samej, minimalistycznej stylistyce.

 Lampa sufitowa zewnętrzna Alia 011B-G05X1A-02 Dopo

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-zewnetrzna-alia-011b-g05x1a-02-dopo