Nowość - oświetlenie marki Cleoni

Nowość - oświetlenie marki Cleoni

Każda nowa współpraca to dla nas powód do świętowania. Szczególnie cieszymy się wtedy, gdy możemy Wam zaprezentować dorobek kolejnego polskiego producenta, a już apogeum radości osiągamy, gdy oferowane przez niego oprawy oświetleniowe nie ustępują tym produkowanym przez wielkie, międzynarodowe koncerny. Właśnie takim wydarzeniem jest dla nas rozpoczęcie wspólnych działań z marką Cleoni. Ta nazwa jeszcze nic Wam nie mówi? Zapamiętajcie ją, bo jeszcze nie raz o tym producencie usłyszycie! Tak więc gdy u nas w biurze strzelają korki od szampana, Wy możecie szybko sprawdzić, za co tak lubimy Cleoni. Miłej lektury! 

Minimalistyczne, eleganckie lampy do nowoczesnego wnętrza — co wyróżnia markę Cleoni

Wystarczy rzut oka na kilka opraw marki Cleoni, by przekonać się, jakie ideały przyświecają jej twórcom. Lampy tego producenta to ukłon w stronę estetycznego, wysmakowanego minimalizmu i eleganckiej prostoty, które od kilku sezonów konsekwentnie zjednują sobie Polaków. Na fali modnego stylu skandynawskiego zaczęliśmy skrupulatnie weryfikować, co — i po co — nas otacza, eliminując wszelkie zbędne elementy. Instalacje oświetleniowe Cleoni to propozycja właśnie dla minimalistów, którzy nade wszystko cenią sobie harmonię — tę duchową, ale i tę rozumianą dosłownie. Nie uświadczysz tu wielowarstwowych zdobień, pełnych przepychu projektów czy feerii barw, jednak dla wielu osób to nie wada, a ogromna zaleta. 

Oświetlenie do pomieszczeń o specjalnych wymaganiach, czyli niezawodne reflektory na szynoprzewodach

Twórcom marki Cleoni trzeba oddać, że doskonale wiedzą, czego przeciętny Polak potrzebuje w swoim domu, a także dookoła niego. W ofercie tego producenta znajdziemy zatem nasze ulubiony reflektory na szynoprzewody, nad zaletami których już nie raz się rozwodziliśmy. Szynoprzewody doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach dużych, nieustawnych, nietypowo ukształtowanych, czyli po prostu ciężkich do oświetlenia przy użyciu konwencjonalnych instalacji oświetleniowych. Oprócz tych praktycznych walorów, reflektory na szynoprzewodach zwyczajnie świetnie się prezentują, zwłaszcza gdy są zaprojektowane z taką precyzją, jak te marki Cleoni. Warto zwrócić uwagę chociażby na kolekcję TITO, w skład której wchodzą naprawdę zróżnicowane oprawy na szynoprzewody — jasne i ciemne, okrągłe i kwadratowe. Jeżeli podoba Ci się ten styl, linia TITO zawiera również lampy wiszące.
 

Stylowe kinkiety Cleoni — więcej światła w korytarzu, przedpokoju czy łazience

Pozostając wciąż w temacie praktycznych patentów, przyjrzyjmy się bliżej kinkietom oferowanym przez tego renomowanego producenta. Zostały one — jak nietrudno się domyślić — zaprojektowane w oszczędnym, minimalistycznym stylu, a taka estetyka to coś, co w kinkietach cenimy najbardziej! Dlaczego? Większość z nas wybierając ten rodzaj oświetlenia, kieruje się przede wszystkim jego funkcjonalnymi zaletami. Kinkiety lądują więc w długich korytarzach, wąskich przedpokojach czy ciasnych łazienkach.

Owszem, w przypadku niektórych aranżacji bogato zdobione kinkiety prezentują się wprost wybornie, jednakże są to raczej wyjątkowe przypadki. Eleganckie i proste kinkiety od Cleoni możesz kupować niemalże w ciemno — z praktycznie stuprocentową pewnością wpasują się też do Twojego domu!
 

Lampy wiszące nad stół — urządzamy jadalnię z Cleoni

Przenieśmy się teraz do pomieszczenia, które każdemu z nas kojarzy się tylko i wyłącznie pozytywnie — do jadalni. Skąd te przyjemne myśli? Cóż, w jadalni spożywamy posiłki, a któż nie kocha jeść? Schody zaczynają się wtedy, gdy zdecydowaliśmy się na długi lub rozłożysty stół, a teraz głowimy się, jak go doświetlić. Zainstalować kilka opraw koło siebie? A może zdecydować się na żyrandol i lampy podłogowe jako oświetlenie uzupełniające? Mamy lepszy pomysł! Podłużne lampy wiszące z linii VITERBO składają się z trzech, czterech, a nawet pięciu źródeł światła, ułożonych w rząd. Z takim zasięgiem nawet osoby znajdujące się u szczytu stołu będą wyraźnie widziały, co znajduje się na ich talerzach. Jeżeli podoba Ci się ten styl, jednak nie zafundowałeś sobie kilkumetrowego stołu rodem z włoskich filmów familijnych, to nic się nie stało — nadal możesz zaprosić oprawę z kolekcji VITERBO do swojej jadalni. Projektanci Cleoni przewidzieli również lampy z tej serii w mniejszych wydaniu, a więc składające się z dwóch źródeł światła lub czterech, lecz uformowanych w kwadrat.
 

Świeże spojrzenie na plafony

Markę Cleoni szanujemy także za sposób, w jaki podchodzi do utartych, oklepanych rozwiązań. Nie ma się co oszukiwać — są takie dziedziny oświetlenia, w których naprawdę ciężko wymyślić coś nowego. My zaliczamy do nich plafony i nie są to słowa wyssane z palca — pamiętajcie, że przeglądanie katalogów setek producentów to dla nas codzienność, tak więc na własne oczy widzimy, jak bardzo niektóre firmy męczą się, gdy postanowią wprowadzić do obiegu nowe plafony. Tymczasem te stworzone przez projektantów Cleoni to miniaturowe dzieła sztuki, niewiele różniące się od ozdób czy dekoracji. Chociaż twórcy marki zachowali swój minimalistyczny styl, to jednak łączą barwy czy zaokrąglają kanty, uzyskując niecodzienny dla tej kategorii produktowej i jakże przyjemny dla oka efekt.
  

Już wiesz, co nas tak urzekło w marce Cleoni? Wystarczyło dosłownie kilka spojrzeń na jej katalog, byśmy mieli pewność, że te lampy po prostu MUSZĄ znaleźć się w naszym magazynach. Oddajemy więc w Wasze ręce to, co polska branża oświetleniowa ma najlepszego do zaoferowania, a Wy koniecznie zapoznajcie się bliżej z ofertą Cleoni!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie