Nowości marki Nordlux - nowoczesny design w przystępnej cenie

Nowości marki Nordlux - nowoczesny design w przystępnej cenie

Jako sprzedawcy opraw oświetleniowych wiemy aż za dobrze, że wiele osób przymierzających się do zakupu lamp zupełnie nie potrafi oszacować ich ceny. Zwykle widząc instalacje wykonane w duchu najgorętszych trendów przez renomowane marki z automatu zakładacie, że koszt ich zakupu znacznie przekracza Wasze możliwości finansowe — i automatycznie z nich rezygnujecie. Tymczasem okazuje się, że jakość nie zawsze musi się wiązać z wygórowaną ceną. Przykład? Chociażby najnowsze propozycje autorstwa uznanej na całym świecie marki Nordlux. Nowoczesny design za przystępne pieniądze? Sam zobacz, że to możliwe!

Efektowne reflektory gruntowe — oprawy zdefiniowane na nowo przez Nordlux

Spośród jeszcze gorących nowości Nordlux w oczy natychmiastowo rzucają się reflektory gruntowe z linii SPOTLIGHT i MONO. W przypadku oświetlenie zewnętrznego większość producentów ogranicza się do absolutnego minimum, a ich oprawy po prostu świecą… i tyle. Tym bardziej docenić należy SPOTLIGHT za ich upór, by nawet tak z pozoru niezauważalne instalacje oświetleniowe dopracować w najmniejszych szczegółach. Reflektory MONO przywodzą na myśl lampy w stylu postindustrialnym, projektowane z myślą o loftowych aranżacjach. Z kolei oprawy MONO świetnie wpisują w klimat nowoczesnej elegancji, w której prostota przeplata się z designerskimi patentami. Jednakże firma Nordlux nie skupiła się wyłącznie na wyglądzie tych instalacji — spełniają one wszystkie rygorystyczne normy, dzięki czemu bez trudu zniosą trudne warunki atmosferyczne, takie jak skrajne temperatury czy obfite opady i zostaną w Twoim ogrodzie na wiele lat.
 

Kinkiety zewnętrzne, od których nie oderwiesz wzroku

Równie efektownie prezentuje się linia MINO, w skład której wchodzą dwie lampy stojące i jeden kinkiet — również do montażu na zewnętrz posesji. Nas urzekła ich wytworna, czarna, matowa powierzchnia i pięknie dopasowane, złociste światło, jakie emitują. Te oprawy aż szkoda chować z tyłu domu — zainstaluj je tuż przy drzwiach wejściowych, aby czarowały Twoich gości zanim jeszcze przestąpią próg Twojego domu. Kolekcja MINO świetnie pasuje do domów wybudowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, w których postawiono na proste, harmonijne linie.
 

Natynkowe oprawy zewnętrzne — tu nie ma miejsca na nudę

Słowa uznania należą się także twórcom serii KINVER oraz TAMAR CLIPS. Te oprawy również zaliczają się do kinkietów zewnętrznych, jednakże przyjmują kształt zupełnie niespotykany w tej kategorii produktowej — tak proste, minimalistyczne i wysmakowane lampy widujemy raczej w domach, a nie dookoła nich. Nordlux po raz kolejny udowadnia, że nie chce jedynie świecić — oprawy tej marki to także wykwintna ozdoba, stylowa i ponadczasowa, która w przeciwieństwie do większości zewnętrznych instalacji oświetleniowych, natychmiast przyciągnie wzrok wszystkich osób, przejeżdżających obok Twojego domu.

Eleganckie kinkiety zewnętrzne marki Nordlux

W kwestii elegancji jeszcze o krok dalej posuwa się kinkiet AVON. Chociaż poprzednio omawiane modele urzekały stylem i wykwintnością, AVON to dosłownie królewski szyk. Jego nietypowa konstrukcja sprawia, że światło rozchodzi się zarówno w dół, jak i do góry, przez co rozświetla mrok znacznie skuteczniej, niż większość kinkietów. Metalowy, pusty w środku kwadrat fenomenalnie prezentuje się na większości fasad — również na tych drewnianych — tak więc możesz go kupić niemalże w ciemno.
 

Loftowe lampy zewnętrzne — podkreśl swój ulubiony styl

Choć poruszaliśmy już dzisiaj temat opraw loftowych, teraz wróćmy do niego na dłużej. O ile początkowo stylistyka postindustrialna przypisana była jedynie do dużych pomieszczeń pofabrycznych, przerabianych na lokale mieszkalne, bardzo szybko okazało się, że ma ogromne wzięcie również we wszystkich innych domach i mieszkaniach. Dziś przeszłość Twojego lokum nie ma znaczenia — jeśli tylko masz ochotę, możesz urządzić je zgodnie z estetyką loftową. Problem pojawiał się dopiero, gdy przychodziło do zagospodarowania zewnętrznej części — tarasu, balkonu albo altany. Z pomocą przychodzą nowocześni producenci oświetlenia, właśnie tacy jak Nordlux, którzy swoją ofertę wzbogacają o nietuzinkowe oprawy zewnętrzne, takie jak seria typu LUXEMBOURG. Ta kolekcja to kinkiety w różnych barwach oraz jedna lampa wisząca, wykonane ze szkła i stali, które staną się wprost fenomenalnym zwieńczeniem Twojej loftowej aranżacji. Co szczególnie intrygujące, kinkiety z tej kolekcji posiadają czujnik ruchu, dzięki któremu świetnie nadają się jako oświetlenie przednie.

Bajkowa lampa łazienkowa Nordlux — magiczny efekt na wyciągnięcie ręki

Skupiliśmy się dzisiaj na oprawach zewnętrznych, nie oznacza to jednak, że Nordlux wyłącznie ten typ produkuje. Wręcz przeciwnie — wewnątrz domu firma ta również ma wiele do powiedzenia. Jeden z najlepszych dowodów na to, że markę tę nie tak prosto jest sklasyfikować, stanowi kinkiet łazienkowy HUNT. Jego obłędna konstrukcja przywodzi na myśl rozgwieżdżone niebo i to niezależnie od tego, czy wybierzemy wariant czarny aluminiowy. Jak wszystkie oprawy łazienkowe, ta również przewidziana została na wysoką wilgotność panującą w pomieszczeniu. Nagromadzenie niewielkich światełek sprawia, że kinkiet HUNT każdą kąpiel przeistoczy w magiczne przeżycie.
 
Chociaż większość artykułu poświęciliśmy oprawom zewnętrznym to mamy nadzieję, że nieprzeciętny design, tak charakterystyczny dla Nordlux, zachęci Cię do głębszego przyjrzenia się ofercie marki. Skoro bowiem jej projektanci tworzą tak spektakularne lampy ogrodowe to sam pomyśl, jak wspaniale muszą prezentować się instalacje wewnętrzne ich autorstwa!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie