Oświetlenie nowoczesnej sypialni

Oświetlenie nowoczesnej sypialni

Jeśli sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu, wystarczy zainstalować oświetlenie punktowe? To za mało. Obecnie sypialnie pełnią też funkcje biura. Przeglądamy dokumenty, odpisujemy na e-mail z laptopem na kolanach.

 

 

Wybierzmy zatem takie oświetlenie, które połączy strefę relaksu z pracą – to szczególnie ważne, gdy mamy mały metraż i nie możemy wyodrębnić specjalnego pomieszczenia na biuro.

Oświetlenie przy łóżku

Zacznijmy od podstawowej sprawy – oświetlenia łóżka. Tutaj lampa powinna być skierowana na zagłówek i szafkę z przyborami toaletowymi. Włączniki powinny znajdować się w pobliżu łóżka, tak, aby w nocy łatwo można było zapalić światło (szczególnie ważne dla dzieci).

Na nocnym stoliku sprawdzą się nieduże lampy stojące.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-cornet-m-3335-nikiel-estiluz

Oświetlenie górne – tutaj możemy wybierać w zależności od wielkości pomieszczenia. Gdy mamy dużo miejsca wybierzmy efektowny żyrandol. Jeśli sypialnia jest mała – wystarczy plafon lub reflektory.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszszaca-clown-sp12-bialy-100890-ideal-lux

Przy wezgłowiu przydadzą się kinkiety dające ciepłe światło.

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-isabella-hk-isabela1-bath-hinkley

Przy stole do pracy najlepsze będą klasyczne lampki na biurko. Duży wybór kolorów i faktur pozwala dopasować oświetlenie do wnętrza w każdym stylu.

Gdy już zadbamy o światło górne i boczne w sypialni, można zastosować coś co dodatkowo podkreśli charakter tego pomieszczenia – oświetlenie dekoracyjne. To lampy, które dają subtelne światło i łatwiej się dzięki nim odprężyć po całym dniu.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-stolowa-acrylio-ma026m-azzardo

Polecane produkty
Zobacz wszystkie