Oświetlenie łazienkowe - kinkiety nad lustro

Oświetlenie łazienkowe - kinkiety nad lustro

Są w naszych domach pomieszczenia, w których światło odgrywa szczególnie istotną rolę. Jako pierwsza przychodzi nam na myśl łazienka. To w niej upewniamy się, że między naszymi zębami nie zostały resztki śniadania, a makijaż został nałożony naprawdę równo. O oprawach łazienkowych napisaliśmy już naprawdę sporo, ale dzisiaj przyjrzymy się jednemu, konkretnemu rodzajowi lamp — kinkietom. Co czyni jest tak wyjątkowymi, że dostają swój własny artykuł? Przyjrzyj im się bliżej, a przekonasz się, że są tego warte. 

Nowoczesne, minimalistyczne kinkiety nad lustro

Kinkiety kojarzą się większości z nas z klasycznym rodzajem oświetlenia. Pamiętamy je z dawnych filmów lub domu babci. Tym milej będziemy zaskoczeni patrząc na te nowoczesne, minimalistyczne oprawy, jakie dostarczają nam producenci. Kinkiety nad łazienkowe lustro mogą z powodzeniem stać się częścią aranżacji współczesnej, a nawet odważnej, designerskiej czy nieco futurystycznej. Świetnym przykładem takiego stylu są oprawy od Nordlux — proste, wytworne i z charakterem. Co szczególnie istotne, dostępne są w dwóch kolorach — białe oraz chromowane — pasujących praktycznie do każdej palety barw, tak więc z łatwością dopasujesz je do swojej łazienki. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zaprojektowania. Po pierwsze możesz montować jeden tuż przy drugim, tworząc instalację oświetleniową o dowolnej długości, a łączenie kinkietów nie będzie rzucało się w oczy. Po drugie zostały one stworzone tak, by światło rozchodziło się zarówno w górę, jak i w dół — jeden kinkiet to na dobrą sprawę dwa źródła światła, a więc jeszcze więcej blasku dla Twojej łazienki. Pomysłowe, prawda? Model ten wyróżnia także sposób montażu, bowiem instaluje się je bezpośrednio na ścianie (nie posiadają stelaża, który odstawałby od ściany). Dla wielu osób będzie to kolejna zaleta, gdyż potęguje to nowoczesny charakter kinkietów i sprawia, iż zajmują one mniej miejsca.
 

Kinkiety do łazienki — eleganckie oświetlenie lustra

Nordlux ma w swojej ofercie również kinkiety nad lustro o bardziej klasycznej budowie, czyli te odstające nieco od ściany. Ale spokojnie, ich minimalistyczna i elegancka forma została zachowana! Podobnie kolory — uniwersalne i designerskie, czyli stal oraz biel. Jedyną różnicę stanowi fakt, iż te kinkiety posiadają mocniej rozbudowany stelaż. To świetne rozwiązanie jeżeli zależy Ci na dokładniejszym oświetleniu twarzy, a więc jeżeli szukasz kinkietu nad lustro, przy którym zwykle się golisz bądź malujesz.
 
 
Kinkiety nad lustro w stylu glamour — łazienka z charakterem

Idealną definicją stylu glamour są dla nas kinkiety nad lustro do łazienki marki Feiss, a konkretnie model Jessie. Polerowany chrom i lampki w kształcie rombów to odważna propozycja dla tych, którzy nie boją się błyszczeć. Będzie idealnym dodatkiem do łazienek urządzonych z iście królewskim rozmachem, w których zatroszczono się o każdy, najmniejszy nawet detal. Jeżeli przywiązujesz wagę do szczegółów i jakość wykonania oraz precyzja wykończenia mają dla Ciebie naprawdę ogromne znaczenie, firma Feiss ma ogromną szansę stać się Twoim ulubionym dostawcą oświetlenia do domu. 
 
Proste, designerskie kinkiety do łazienki

Dla absolutnych minimalistów, którzy wierzą, że mniej znaczy więcej, obłędną propozycję ma znana doskonale wszystkim miłośnikom dobrego stylu marka Zuma Line. Kinkiety nad lustro Nobli są proste i drobne, wpasują się praktycznie w każdą aranżację i nie zaburzą wybranej przez Ciebie stylistyki. Świetnie oświetlą zarówno mniejsze, jak i większe lustra — ich twórcy zadbali bowiem o to, by minimalistyczna konstrukcja nie przełożyła się negatywnie na intensywność, z jaką będzie się rozchodzić światło.
Nietuzinkowe oprawy łazienkowe

Marka Quoizel znana jest przede wszystkim posiadaczom nietuzinkowego gustu, którzy nie wyobrażają sobie, by w ich domach dominowało sztampowe, oklepane oświetlenie. Każdy kolejny projekt tej firmy to popis artystycznych zdolności i niebagatelnego wyczucia stylu. Nie inaczej jest w przypadku kinkietów łazienkowych. Model TRANQUIL BAY wymyka się wszelkich ramowym określeniom i łamie schematy. Stanie się prawdziwą ozdobą każdej łazienki, choć jeżeli w Twojej przeważa wyjątkowo bogato zdobione wyposażenie, kinkiet ten może się już okazać przesadą. TRANQUIL BAY ma bowiem w sobie tyle charakteru, że powinien być główną gwiazdą każdej aranżacji.
 
 
Reflektory do łazienki? To świetny pomysł!

Rzadko spotykanym, a zadziwiająco praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie reflektorów jako kinkietów nad lustro w łazience. Właściwie nie różnią się one zbytnio od zwykłych kinkietów — je również montuje się bezpośrednio na ścianie — zamiast jednej listwy mamy tu obrotową głowicę, a w niektórych modelach nawet dwie. Słowo „obrotowe” ma tu duże znaczenie, gdyż możliwość dowolnego ustawienia kierunku padania światła to jedna z głównych zalet reflektorów, za które kochają je zwolennicy praktycznych rozwiązań. Białe lub chromowane — marka Exo przygotowała dla swoich klientów rozmaite oprawy, który znacząca ułatwią codziennie korzystanie z łazienki.
Jak widzisz, kinkiety nad lustro do łazienki to całkiem skomplikowana sprawa — i bardzo dobrze! Rozstrzał stylistyczny może przyprawić o zawrót głowy, ale przecież chodzi właśnie o to, żeby było w czym wybierać. Zamiast więc zastanawiać się, czy w Twojej łazience dobrze sprawdzi się kinkiet, ruszaj na zakupy, póki inni nie zdążyli Cię jeszcze wyprzedzić!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie