Oświetlenie łazienkowe sufitowe – zalety rozwiązania

Oświetlenie łazienkowe sufitowe – zalety rozwiązania

Oświetlenie łazienkowe sufitowe to, posługując się językiem blogerek modowych, absolutne „must have” w tym i każdym innym sezonie! Lampy ścienne i podłogowe są odpowiedzialne za podkreślanie detali i „budowanie nastroju”, jednak trudno wyobrazić sobie komfortowe korzystanie z pomieszczania, o którym mowa, bez lamp sufitowych. Jakie funkcje pełnią tego rodzaju elementy wyposażenia, a jednocześnie również wystroju? Spośród jakich rodzajów możemy wybierać poszczególne modele? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań dostarczy lektura niniejszego tekstu.

 

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-equilibra-direct-17cm-ww-ceiling-40051-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-yuva-5170-czarny-bpm

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-natynkowa-auro-60-nt-led-h220-3-0461-cri80-labra

https://www.magiaswiatel.pl/system-zawieszany-ray-zw-led-rozne-dlugosci-labra

Oświetlenie sufitowe do łazienki – funkcje

 

Lampy sufitowe zdają się być niezbędne w każdym pomieszczeniu, ponieważ bardzo często pełnią funkcję oświetlenia centralnego. Dzięki niemu w salonie, sypialni, kuchni czy wreszcie w łazience po naciśnięciu włącznika zaczyna panować jasność, zalewające całą powierzchnię pokoju. Do pełnienia takiej roli zdecydowanie najlepiej nadają się lampy z zamkniętym kloszem w kształcie kuli, ponieważ blask, jaki się z nich sączy, rozlewa się równomiernie. Z drugiej strony modele o kilku źródłach światła również świetnie się sprawdzają.

 

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-lazienkowa-binstead-bath-bn3-3-plomienna-elstead

 

Warto docenić w tym kontekście także systemy zawieszane, jak również systemy wpuszczane, projektowane według indywidualnych potrzeb Konsumenta.

 

https://www.magiaswiatel.pl/system-zawieszany-yon-zw-led-rozne-dlugosci-labra

https://www.magiaswiatel.pl/system-wpuszczany-ray-wp-led-high-power-rozne-dlugosci-labra

Oświetlenie sufitowe może dawać również światło punktowe, cechujące się nie tyle funkcjonalnością, ile dekoracyjnością, która przecież także ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wystrój pomieszczeń. W tym przypadku wydobywana z mroku powierzchnia jest niewielka, tak samo zresztą, jak całe pomieszczenie. Należałoby w tym miejscu nadmienić, że tego rodzaju źródła światła tworzone są przy zachowaniu największej troski o prostotę formy.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-tida-zw-rozne-wysokosci-labra

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-kyoto-pendant-7031-astro-lighting

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszszaca-bar-sp1-chrom-089614-ideal-lux

Jakie oświetlenie sufitowe łazienki?

 

Jak już nadmieniono powyżej, poszczególne rodzaje oświetlenia łazienkowego sufitowego pełnią różne funkcje, dlatego też wybór konkretnych lamp uzależniony jest od ściśle określonych potrzeb, a także od cech charakterystycznych stylu danej aranżacji – funkcjonalność to przecież nie wszystko, wszak liczy się również charakter.

 

Oświetlenie sufitowe łazienki to jednak nie tylko lampy wiszące i żyrandole, ale również niezwykle dyskretnie montowane i popularne w nowoczesnych aranżacjach oczka stropowe. Ich obecność rekompensuje częsty w wielu łazienkach brak światła dziennego, a także ułatwia wykonywanie codziennych czynności higienicznych – oczka doskonale sprawdzają się na przykład jako oświetlenie kabiny prysznicowej.

 

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-sufitowa-alcazar-543-ww-lumifall

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-natynkowa-conti-150-rozne-modele-yazadi

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-wpuszczana-muko-313-shilo

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-wpuszczana-hofu-319-shilo

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wpuszczana-neutra-midi-4q-led-trimless-4-0577-cri80-labra

 

Oświetlenie sufitowe LED do łazienki

 

Mówiąc o oświetleniu łazienki, nie można nie wspomnieć o wszechobecnej dziś technologii LED, znajdującej zastosowanie w każdym pomieszczeniu, także w tym, które jest kluczowe dla niniejszego tekstu. Lampy LED-owe znakomicie się tam sprawdzają, ponieważ wykazują zadziwiającą odporność na wilgoć, a także inne uszkodzenia, jakie mogą wystąpić w trakcie eksploatacji – po prostu właściwa lampa na właściwym miejscu!

 

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wpuszczana-squares-111x4-sq-qrled-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-maxi-ring-led-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/oprawa-natynkowa-pocket-r-rozne-modele-yazadi

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-auro-60-zw-led-h320-5-0795-cri80-labra

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-su-tup-3115-bpm

https://www.magiaswiatel.pl/oczko-stropowe-rainbow-1107-piaskowane-szklo-bpm

Oświetlenie łazienkowe sufitowe to niezbędny element wyposażenia pomieszczenia, które ma tak duże znaczenie w życiu codziennym. Chodzi tutaj przede wszystkim o funkcjonalność podobnego rozwiązania, jednak jego walory natury estetycznej również nie pozostają bez znaczenia, o czym oczywiście warto pamiętać. Zarówno lampy wiszące, jak i oprawy natynkowe, oczka stropowe czy wreszcie reflektory i spoty są niezwykle istotne, jeśli chcemy zyskać możliwość komfortowego użytkowania łazienki w celach, do jakich to pomieszczenie jest przeznaczone.

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie