Przegoń jesienną chandrę - lecznicza moc światła

Przegoń jesienną chandrę - lecznicza moc światła

Dla wielu osób jesień nie jest po prostu jedną z czterech pór roku. To coś więcej — symbol, który oznacza dla nas spadek dobrego samopoczucia i skłonności do wpadania w nostalgiczny nastrój. Choć Internet pełen jest sposobów na odgonienie jesiennej chandry, my zamiast herbaty z malinami czy ciepłego kakao z piankami wybieramy patenty o pewnej skuteczności, czyli lampy antydepresyjne. Jednym z prekursorów tego typu rozwiązań okazuje się renomowany producent instalacji oświetleniowych, firma Innolux. To z jej fabryki pochodzą najbardziej innowacyjne technologie, powielane następnie przez firmy z całego świata. Na czym w ogóle polega antydepresyjna moc światła? I w czym tkwi tajemnica ogólnoświatowego sukcesu Innolux? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w tym artykule. Chcesz przegonić jesienną chandrę na dobre? Zostań z nami! 

Lecznicza moc światła — szarlatański wymysł czy sama nauka?

Światłoterapia, fototerapia, leczenie światłem, helioterapia, światłolecznictwo — na te i wiele więcej określeń natrafić może osoba szukająca informacji dotyczących leczenia depresji przy pomocy światła. Pierwszym, zupełnie naturalnym pytanie, jakie się nasuwa, jest natomiast kwestia wiarygodności i skuteczności takich metod. Czy nie jest to jedynie wymysł jakiegoś domorosłego szarlatana? Czy światło faktycznie może poprawiać nastroje? Tak, a co szczególnie istotne dla niedowiarków — medycyna potwierdza leczniczy wpływ światła, a nawet zachęca do sięgania po tę metodę. Zresztą światło stosuje się w walce również z wieloma innymi schorzeniami, takimi jak poważne choroby skóry pochodzenia autoimmunologicznego. Tam jednak mechanizm leczenia prezentuje się nieco inaczej, niż przy obniżonym nastroju. A jak światło poprawia nam humor? Czytaj dalej! 

Jak działają lampy antydepresyjne?

W przypadku lamp antydepresyjnych, kluczowa jest rola światła w procesie regulacji melatoniny, która to odpowiada za utrzymywanie prawidłowego rytmu dobowego oraz stabilizację nastroju. Warto wiedzieć, że już na etapie życia płodowego człowiek posiada receptory melatoniny. Czy to oznacza, że każde źródło światła ma wpływ na poziom melatoniny w naszych organizmach? Nie! Taką moc ma jedynie światło słoneczne. Całe szczęście, naukowcom w końcu udało się dobrać długość fal, kolor i natężenie odpowiednie, by w sztuczny sposób pobudzić proces biosyntezy tej substancji. Lampy depresyjne stanowią więc stworzoną przez człowieka alternatywę, która w niemalże perfekcyjny sposób odwzorowują wpływ światła słonecznego na organizm ludzki. 

Kiedy warto sięgnąć po lampę antydepresyjną?

Badania potwierdzające skuteczność działania lamp antydepresyjnych moglibyśmy mnożyć, postanowiliśmy jednak podejść do tematu z drugiej strony i znaleźliśmy wyniki obserwacji jasno potwierdzające, iż w depresji klinicznej nawroty choroby następują przede wszystkim zimą. To utwierdziło nas w przekonaniu, że lampy antydepresyjne są produktem, który z czystym sumieniem pragniemy zarekomendować naszym klientom. Zamiast czekać na pierwszy śnieg, polecamy zacząć korzystać z nich już teraz, zanim w ogóle dopadnie nas pierwsza jesienna chandra. 

Czy lampy antydepresyjne są bezpieczne?

Od kilku lat media konsekwentnie piętnują zbyt intensywne opalanie się, a już zwłaszcza korzystanie z solarium. Nie będziemy więc zdziwieni, jeśli i w Was wątpliwości wzbudzi takie umyślne wystawianie się na działanie sztucznego światła. Czy regularne korzystanie z lampy antydepresyjnej może nieść ze sobą skutki porównywalne do opalania się? Nic bardziej mylnego! Świetlówki zainstalowane w tych lampach emitują zupełnie inny rodzaj światła, niegroźny dla naszej skóry, a nawet oczu. Co więcej, w przypadku tych lamp nie jest nawet konieczna celowa ekspozycja twarzy na światło, wystarczy bowiem, że będziemy w jego zasięgu. Tak więc nie musisz się martwić — korzystanie z lamp antydepresyjnych jest w pełni bezpieczne. 

Lampy antydepresyjne — dla kogo

Czy lampy antydepresyjne zarezerwowane są jedynie dla osób, u których specjalista zdiagnozował depresję? Tu również z przyjemnością wyprowadzamy Cię z błędu. Ten rodzaj dopingu poleca się każdemu, kto w okresie jesienno-zimowym odczuwa spadek energii, motywacji do działania, o poranku nie może podnieść się z łóżka i generalnie aż do wiosny nic mu się nie chce. Zaliczasz się do grupy osób, które od września do lutego potrzebują dwóch kaw więcej w ciągu dnia? Lampa antydepresyjna to najlepsza odpowiedź na Twoje jesienno-zimowe bolączki. 

Lampy antydepresyjne marki Innolux — niezwykła historia, najwyższa jakość

Na koniec odpowiedzmy sobie na pytanie — dlaczego akurat Innolux? Powody są dwa — bezdyskusyjna jakość na najwyższym światowym poziomie oraz historia powstania firmy, ściśle związana z poruszanym problemem. Zbawienny wpływ światła słonecznego na ludzki organizm jako pierwsi odnotowali nasi sąsiedzi z północy Europy i nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż to właśnie w Skandynawii ilość słońca, jaka dociera w trakcie jesiennych i zimowych miesięcy jest najmniejsza. Warto jednak poznać poruszające początki tej marki. Za firmą Innolux stoi Jukka Jokiniemi, który w wieku 20 lat usłyszał od lekarzy porażającą diagnozę — rozpoznano u niego nieuleczalną wadę wzroku, prowadzącą stopniowo do całkowitej ślepoty. Jokiniemi, który był wówczas studentem inżynierii, nie mógł zrealizować swojego planu na życie, jednakże nie poddał się i odnalazł cel dający mu siłę do działania. Otoczył się doskonałymi ekspertami z rozmaitych dziedzin, z pomocą których postanowił dostarczać dobre światło każdemu, kto będzie go potrzebował. Była to również jego wewnętrzna walka ze stopniowo otaczającą go ciemnością. Z taką motywacją i tak imponującym zapleczem inżynierskim, marka Innolux była skazana na sukces i niezwykle szybko stała się wiodącym producentem oświetlenia na rynku fińskim, a później europejskim.
 
Na samą myśl o jesiennej zawierusze czujesz, że opuszcza Cię energia? Tym razem masz szansę przeżyć jesień i zimę bez spadków nastroju! Zamiast ratować się domowymi sposobami zaufaj nauce i spraw sobie antydepresyjną lampę Innolux. Lecznicza moc światła pozwoli Ci błyskawicznie przegonić jesienną chandrę!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie