Reflektory — oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb

Reflektory — oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb

Reflektory to ten rodzaj oświetlenia, którego zalety będziemy podkreślać przy każdej możliwej okazji! Uważamy bowiem, że wiele osób wciąż błędnie klasyfikuje je jako oprawy techniczne odpowiednie do garażu czy warsztatu, ale już niespecjalnie pasujące do domowych pieleszy. Tymczasem reflektor nie zawsze oznacza, że będzie surowo, ciężko i industrialnie. Bez względu na to, czy mowa o reflektorach na szynoprzewodach, czy oświetleniu typu spot, ten typ opraw świetnie sprawdza się w kuchniach, salonach, a nawet sypialniach lub pokojach dziecięcych. Co oferują producenci? Jak dobrać reflektory do aranżacji? Czytaj i ucz się! 

Reflektory jako oświetlenie podstawowe? Da się zrobić!

Reflektory to oprawy zmienne niczym kameleony, zaś ostateczny wydźwięk i charakter oświetlenia zależy od tego, ile i jakie modele wybierzesz. Bo choć przez wiele lat uchodziły one za niezłe oświetlenie uzupełniające, dobrze dobrane reflektory mogą z powodzeniem pełnić rolę oświetlenia podstawowego. Najlepiej sprawdzą się tu reflektory na szynoprzewodach, których może być aż sześć na jednej listwie! Taki komplet stanowi efektowną alternatywę dla klasycznych lamp sufitowych. W porównaniu do zwykłego klosza, reflektor ma tę dodatkową zaletę, że możesz dowolnie obracać głowicę, regulując kierunek padania światła (w większości modeli). To nie koniec — ze względu na swoją drobną budowę, reflektory na szynoprzewodach są znacznie mniejsze i delikatniejsze, niż większość opraw wiszących. Powinny więc trafić do domów aranżacyjnych minimalistów, stawiających na subtelny, prosty design.
 

Reflektory na szynoprzewodach nie są dla Ciebie? Zobacz naszą alternatywę

Jeżeli zwisająca z sufitu szyna akurat nie jest czymś, co chciałbyś oglądać w swoim mieszkaniu, ale zalety reflektorów wciąż mocno do Ciebie przemawiają, wybierz klasyczne, solowe reflektory natynkowe montowane pojedynczo. Owszem, proces ich instalacji pochłonie odrobinę więcej czasu niż przywiercenie jednej szyny, za to instalacja oświetleniowa zyska spektakularny, minimalistyczny charakter. Wyrastające z samego sufitu reflektory również posiadają regulowane głowice, zaś w ofercie posiadamy modele wyposażone w dłuższe bądź krótsze wysięgniki — tak, abyś znalazł rozwiązanie całkowicie spełniające Twoje oczekiwania.
 

Widowiskowe reflektory do nowoczesnych wnętrz

Choć reflektory z definicji są oprawami o niewielkich rozmiarach, nie cierpi na tym ich widowiskowość. Wręcz przeciwnie — są świetnym dowodem na to, że wcale nie trzeba przepychu i bogatego zdobnictwa, by skutecznie przyciągnąć wzrok. Spójrzcie chociażby na tego wytwornego maluszka, jakim jest model MANE marki AZzardo. Jego złota, lśniąca powierzchnia natychmiast rzuca się w oczy. Kolor ten nie jest przypadkowy — złota barwa będzie się wyraźnie wyróżniać na tle każdego sufitu, nawet jeśli zrezygnowaliście z klasycznej bieli na rzecz czegoś bardziej niestandardowego. Jeśli zainstalujesz ich więcej, niż jeden, z głowy będziesz miał od razu kwestię doboru dekoracji, gdyż kinkiety tak widowiskowe, jak MANE, w większej grupie stanowią niepowtarzalną dekorację każdego pomieszczenia.
 
 

Minimalistyczne reflektory wpuszczane w sufit

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że reflektory to oprawy doceniane przez minimalistów, zwłaszcza te, które w ogóle nie odstają od sufitu. Jak to możliwe? Firma Dobac LED posiada w swojej ofercie oprawy wpuszczane w sufit, które pozostaną praktycznie niewidoczne, dopóki nie zapalisz światła. Co więcej, dostępne są dwa warianty — BALTIC BASIC to oprawa wpuszczana posiadająca klasyczne obramowanie, zaś BALTIC TRIPLE TRIMLESS to model bezramkowy, jeszcze bardziej dyskretny. Zainstalowanie nie na, ale w suficie czyni te oprawy jeszcze bardziej efektownymi. Są one idealne do nowoczesnych, designerskich domów, wypełnionych niebagatelnymi rozwiązaniami.
 

Efektowne, dekoracyjne reflektory, których zazdrościć Ci będą goście

Reflektory FLAVIO stworzone przez markę AZzardo przełamują stereotypowe myślenie o oświetleniu tego typu, nie są bowiem ani subtelne, ani dyskretne. Oczywiście, nie oferowalibyśmy Wam krzykliwych, kontrowersyjnych konstrukcji, trzeba jednak przyznać, że modele te mają swój charakterek. Zarówno mniejszy, jak i większy wariant zachowuje wszystkie typowe dla reflektorów cechy, jednakże jeśli chodzi o przykuwanie wzroku wiodą zdecydowany prym. To oprawy stworzone z myślą o przestrzeniach eleganckich, dopracowanych w każdym calu, w których nic nie dzieje się przez przypadek. Ze względu na swoją prezencję, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których często podejmujemy gości.
 


Reflektory to temat znacznie głębszy i ciekawszy, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Jeśli ten typ oświetlenia uznawałeś do tej pory za jednowymiarowy to mamy nadzieję, że nasz artykuł zmienił Twoje podejście. W zależności od konkretnego modelu, założeń producenta, a także ilości, reflektory pełnić mogą skrajnie różne role i odnajdą się w rozmaitych pomieszczeniach. A co najważniejsze — właśnie dzięki temu tak dobrze spełnią wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie