Zewnętrzne lampy stojące — ten sam ogród, nowy styl

Zewnętrzne lampy stojące — ten sam ogród, nowy styl

Większość ogrodów na polskich posesjach wygląda niemalże identycznie i wcale nie chodzi o specyfikę warunków klimatycznych, narzucającą nam konieczność hodowania tych samych roślin. Również w kwestii projektowania, wykonania oraz aranżacji ogrodowych przestrzeni panuje w naszym kraju bolesna i zupełnie dla nas niezrozumiała stagnacja. Kwadratowe tarasy, proste chodniki, geometryczne trawniki — a za płotem dokładnie to samo. Jeżeli czujesz, że mógłbyś przez pomyłkę wejść do sąsiada i nieprędko się zorientować, że zaszła pomyłka, to mamy dla Ciebie coś specjalnego. Z naszej szerokiej ofert zewnętrznych lamp stojących wybraliśmy modele, które najszybciej i najskuteczniej tchną w Twój ogród nowe życie. 

Niepowtarzalne oprawy zewnętrzne renomowanego producenta Ideal Lux

Branżowi eksperci przyznają, że już w chwili swojego debiutu marka Ideal Lux ustaliła zupełnie nowe standardy gry. Tworzone przez jej specjalistów instalacje oświetleniowe od zawsze zrywały ze schematami, znajdują się nieco poza głównym nurtem. Kładąc kres designerskim konwenansom Ideal Lux stała się firmą, o której ciężko nie podziwiać, a tyczy się to zarówno niezwykłych opraw wewnętrznych, jak i absolutnie obłędnych lamp zewnętrznych. Tym razem pod lupę bierzemy występujący w dwóch wariantach wielkościowych model JAR. Choć oczywistym pierwszym skojarzeniem jest kształt słoika (słowo jar w języku angielskim oznacza słoik), lampy JAR przywodzą raczej na myśl eleganckie wazony o pękatej podstawie i wąskiej szyjce. „Elegancki” to w tym wypadku także słowo-klucz, bowiem nieskazitelnie gładka, biała powierzchnia tych opraw to ucieleśnienie wytworności, stylu i klasy. Jeżeli pragniesz ogrodu rodem z amerykańskiego przedmieścia, te piękne lampy muszą się w nim znaleźć.
 

Odmień swój ogród na lato — lampy stojące, które rzucą na kolana Twoich gości

Również w kwestii wygody użytkowania i praktyczności Ideal Lux nie ma sobie równych. Linia NEOS, czyli klasyczne słupki zwieńczone ruchomą, obracaną główką to dopiero początek możliwości tej marki. My osobiście jesteśmy ogromnymi fanami modelu LOOP, którego konstrukcja zainspirowana została najbardziej komfortowymi lampami biurkowymi. Nie zapominajmy też o niewielkiej, lecz szczególnie uniwersalnej oprawie ELISA. W przeciwieństwie do wielu modeli zewnętrznych, światło lampy ELISA rozchodzi się we wszystkich kierunkach, gdyż szklany klosz nie jest z żadnej strony ograniczony elementami stelaża. Dzięki temu emitowane przez nią światło jest dużo wydajniejsze, niż w wielu większych modelach.
 

Niezwykły nastrój w każdym ogrodzie — magia dzieje się dzięki lampom zewnętrznym Markslojd

Pora na niezastąpioną klasykę, czyli oświetlenie marki Markslojd. Tworzący dla niej projektanci doskonale rozumieją urok niewielkich, romantycznych alejek, a co więcej potrafią go również wspaniale odwzorować. Linie VERA, JONNA czy NAIMA (dostępne w postaci tradycyjnych lamp stojących, ale i słupków) natychmiast wprowadzają w ogrodzie jedyny w swoim rodzaju nastrojowy klimat, za sprawą którego każdy wieczór w ogrodzie zyska charakter magicznego i bajkowego.
 

Najbardziej niebanalne oświetlenie ogrodowe

To zestawienie nie byłoby kompletne bez marki Jadar, a konkretnie bez dwóch opraw — KULI oraz DUSZKA. Już sama nazwa sugeruje kształt i design poszczególnych modeli, ale dla jasności dodajmy, iż oprawy z linii KULA przyjmują formę idealnych… kul, zaś DUSZEK to strzelista konstrukcja, zakończona szpicem przypominającym stożek. Ich perfekcyjna, biała powierzchnia z tworzywa sztucznego kojarzyć się może z oprawami JAR marki Ideal Lux. KULE i DUSZKI występują w kilku wariantach wielkościowych, a najlepiej wypadają w grupach — i to zarówno złożonych z lamp tej samej, jak i różnej wielkości.

Nowoczesne lampy stojące do ogrodu — rozprosz mrok w doskonałym stylu

Całkowicie inny styl prezentują zewnętrzne oprawy stojące sygnowane logo Dobac LED. Nowoczesne, może wręcz nieco futurystyczne za sprawą kilku diod LED w każdej głowicy, rozproszą nawet największy mrok, a przy tym nie zrujnują Twojego portfela. Instalacje oświetleniowe z linii SAGITTA dostępne są w kilku wariantach rozmiarowych, co pozwoli Ci wybrać model idealnie odpowiadający wielkości Twojego ogrodu. Oprawy te dają także dużą wygodę regulacji, gdyż nachylenie głowicy możesz dowolnie ustawić. Aż trzy kolory (czarny, biały i szary), wykonanie z solidnego aluminium oraz aż 5 lat gwarancji to najlepsze potwierdzenie jakości opraw Dobac LED.
 

 
Urządzanie ogrodu to fenomenalna zabawa, dopóki nie musisz wybierać oświetlenia. Wtedy większość osób idzie na łatwiznę i stawia na sprawdzone, oklepane rozwiązania. Jako oświetleniowi specjaliści gorąco zachęcamy Was do eksperymentowania oraz przekraczania utartych, aranżacyjnych granic. Jak widzicie po zaprezentowanych dzisiaj lampach, wcale nie musicie inwestować w rozbudowane iluminacje, by cieszyć się najpiękniejszych ogrodem w promieniu wielu kilometrów. Dobrze dobrane lampy stojące to gwarancja sukcesu. Rzuć na kolana gości i sąsiadów — zabłyśnij!

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie