Biuro

Biuro - Lampy Biurowe

Prawidłowe oświetlenie biura jest czynnikiem, który ma nieoceniony wpływ na komfort i jakość wykonywanej pracy. Aby czuć się dobrze po kilku godzinach spędzonych przy biurku czy komputerze, należy zadbać o lampę o właściwej mocy i rodzaju światła, zależnej od realizowanych czynności. Źle dobrane, za słabe oświetlenie w biurze powoduje zmęczenie oczu, problemy ze wzrokiem i znaczny spadek wydajności pracy. W naszej ofercie znajdą Państwo oświetlenie biurowe różnego typu, które pozwoli na stworzenie efektywnego i przyjaznego miejsca pracy. Bogaty wybór lamp sufitowych i ściennych pozwoli na właściwe oświetlenie pomieszczeń biurowych, a lampy biurkowe stworzą przestrzeń do prac precyzyjnych czy wykonywanych przy komputerze.

Odpowiednie oświetlenie do biura

Nowoczesne systemy oświetleniowe i lampki biurkowe, jakie można znaleźć w naszym katalogu, pozwalają także na znaczne obniżenie zużycia energii, co pozwala na zmniejszenie kosztów pracy i chroni środowisko. Projekty oświetlenia biurowego powinny uwzględniać wiele aspektów. Oświetlenie poza tym, że musi być przede wszystkim funkcjonalne z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego. Nie można zapomnieć również o aspekcie dekoracyjnym oświetlenia. Spędzając w biurze ogromną część dnia, zdecydowanie przyjemniej pracuje się kiedy otaczają nas piękne, dopasowane do siebie elementy wyposażenia w tym różnego typu lampy. W pomieszczeniach biurowych wcale nie musi być szaro i nudno. Zapewniając komfort pracy osiągniemy zdecydowanie lepsze wyniki.

Lampy biurowe powinny łączyć naturalne światło z tym sztucznym, tak aby spełnić wymogi zawarte w rozporządzeniu ministra pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydolność wzrokowa zależna jest od odpowiedniego natężenie światła. Przekłada się bezpośrednio na dobre sampoczucie jak i efektywność pracowników. Oświetlenie miejsc pracy zależne będzie również od typu stanowisk i prac tam wykonywanych. Ważny jest również odpowiedni dobór barwy światła. Barwa neutralna oraz barwa zimna są najczęściej wykorzystywane, ponieważ wpływają na utrzymanie koncentracji, produktywność i efektywność działań.

Nowoczesne oświetlenie biurowe

Oświetlenie biura czy poszczególnych pomieszczeń biurowych powinno tworzyć spójną całość. Zaprojektowanie oświetlenia do nowoczesnych biur nie jest jednak łatwe i często taką pracę pozostawia się architektom. Dobrze dobrane oświetlenie to dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i wygoda widzenia. Należy połączyć oświetlenie ogólne z oświetleniem każdego biurka, ścieżek komunikacyjnych czy części wspólnych. Skoro spędzamy większą część dnia w biurze, to warto zadbać o to by, było one jak najbardziej komfortowe. Oświetlenie biura najczęściej bardzo często wykorzystuje technologię LED pozbawioną efektu migotania. W naszej ofercie znajdą Państwo oświetlenie, które sprawdzi się w każdych wnętrzach również w biurach. Nowoczesne oświetlenie wiszące, plafony, kinkiety, spoty czy bardzo popularne w ostatnim czasie oświetlenie na szynoprzewodach. Dobierz odpowiednie oświetlenie, które ułatwia czytanie, pracę przed komputerem, pisanie czy inne aspekty, których wymaga specyfika pracy biurowej. Zadbaj o biurko, ale również oświetlenie nad biurkiem tak, aby praca nie wpływała na stan wzroku. Zapewnij swoim pracownikom idealne warunki w miejscu pracy!

Potrzebujesz pomocy w doborze produktów? Nie wiesz jaki materiał wybrać, czy jaki typ oświetlenia umieścić na suficie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy służą pomocą w doborze najlepszego sprzętu. Sprawdź również kategorie pomieszczenia, gdzie znajdziesz oświetlenie dopasowane do każdego typu pomieszczenia.