Oprawy schodowe | wpustowe

Oprawy schodowe

Oświetlenie schodów i klatki schodowej zazwyczaj dopasowuje się do aranżacji całej przestrzeni mieszkalnej. Bardzo często wnętrza te łączą się z salonem lub reprezentacyjnym hallem, które narzucają stylistykę i rodzaj zastosowanych lamp. Niezwykle atrakcyjnym z punktu widzenia funkcjonalności, ale także ciekawie ukształtowane okazują się wpuszczane oprawy schodowe. Ten specyficzny rodzaj oświetlenia montowany jest bezpośrednio przy linii podłogi, ułatwiając komunikację, a także przyczyniając się do podniesienia atrakcyjności tej części domu. Najbardziej popularne są oprawy schodowe w formie punktów świetlnych umieszczanych w ścianie nad każdym stopniem. Powstaje wówczas urzekająca droga świetlna, stwarzająca poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Innym rodzajem oświetlenia schodowego są kinkiety – niewielkie i zgrabne punkty świetlne otulające wnętrze lekko rozproszoną poświatą.

Oprawa schodowa Tango Skoff czarna oprawa w nowoczesnym stylu

Oświetlenie schodowe, tak jak i pozostałe rodzaje lamp, dostępne jest w naszym sklepie w klasycznej, eleganckiej stylistyce lub też w wersji nowoczesnej, cechującej się surową prostotą i oszczędną formą.  Wykonane z połączenia efektownego metalu ze szkłem oprawy schodowe sycą oczy atrakcyjnym designem, zapewniając przy tym niezwykłe efekty iluminacyjne. Wyczarowują niezwykłą atmosferę, pozytywnie wpływając na nastrój domowników.

Oprawa najazdowa Orpheus 7370 Astro Lighting

Lampy schodowe

Nowoczesne lampy schodowe przyjmują rozmaite formy. Oprócz kolorów, kształtów i źródeł światła różnią się od siebie sposobem montażu. W ofercie sklepu Magia Świateł znajdziemy lampy schodowe natynkowe, dyskretne bezramkowe oprawy wpuszczane w ścianę, które tworzą dekorację przy pomocy światła, jak również oprawy wpuszczane z ramką, która jest widoczna na powierzchni ściany. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam stworzyć oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu, który dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania. Kiedy decydujemy się na wybór lamp schodowych musimy pamiętać, że oświetlenie klatki schodowej na zewnątrz domu i w jego wnętrzu ma inne parametry. Zewnętrzne lampy schodowe muszą być odporne na szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wysoka wilgotność powietrza lub skrajne temperatury. Odpowiednio dobrane lampy schodowe zapewnią nam bezpieczeństwo, a jednocześnie będą tworzyć ciekawą dekorację świetlną.

Kinkiet LEDPOINT round LED 230V oprawa ścienna 36710 Aqform