Lampy loftowe - jak wybrać najlepsze?

Lampy loftowe - jak wybrać najlepsze?

Niegdyś lofty kojarzone były z biedną wersją mieszkania, a obecnie uważane są za szczyt nowoczesnej elegancji. Przypuszcza się, że początki stylu industrialnego były dość przypadkowe. Recesja w latach 50. XX wieku doprowadziła do tego, że wiele budynków pofabrycznych pozostało pustych. Z czasem zaczęli się wprowadzać do nich ludzie. Lofty zwykło się dzielić na wersje hard oraz soft. Do tej pierwszej zalicza się dawne budynki przemysłowe np. magazyny, fabryki czy browary, które zostały przekształcone w mieszkania. Mianem soft loftów nazywa się kompleksy mieszkalne, przy których budowie wzorowano się stylem przemysłowym. Charakterystycznymi elementami są duże otwarte przestrzenie, wysokie sufity oraz wielkie okna. Całość utrzymana jest w zimnym, surowym stylu. Industrialną estetykę doskonale podkreślają ceglane ściany, chłodne barwy i metalowe elementy. Ważną rolę pełni także oświetlenie. Znakomicie sprawdzają się proste, minimalistyczne formy. Do industrialnych wnętrz bardzo często wybiera się lampy wiszące oraz kinkiety

Efektowne lampy wiszące

W industrialnych wnętrzach świetnie sprawdzają się lampy wiszące o geometrycznych formach. Elementem ozdobnym często są tu całkiem nietypowe akcesoria, takie jak metalowe rury czy łańcuchy. Pożądane są również ażurowe wstawki. Najczęściej wybierane są odcienie czerni i bieli, nieco rzadziej tony stali i mosiądzu. Loftowe oświetlenie nierzadko łączy prostotę materiałów z niebanalną formą. Lampa wisząca Loft posiada ażurową konstrukcję o kształcie odwróconego kielicha. Spod metalowych prętów doskonale widoczny jest punkt świetlny. Dodatkowo nietuzinkowym połączeniem jest zestawienie metalu z elementami drewna. Tworzy to razem prawdziwie niebanalną całość, która znakomicie sprawdzi się w industrialnym wnętrzu. Do mieszkania o takim charakterze będzie pasowała także lampa Hugo. Z czarnej podsufitki zwisają trzy metalowe elementy, na których umieszczone są okręgi z przeźroczystego akrylu. Symetryczna budowa lampy świetnie wpisuje się w styl industrialny. Produkt jest prosty, a przy tym niezwykle efektowny. Dobrym wyborem jest także lampa wisząca Marble. Posiada ona cztery, ustawione pod kątem prostym, kwadratowe ramy. Każda z nich ułożona jest na innej wysokości. Wewnątrz ram znajduje się miejsce na żarówkę, dzięki czemu staje się ona nietuzinkowym elementem dekoracyjnym. 

Stylowe kinkiety

Kinkiety znakomicie podkreślają loftowy charakter mieszkania. Mogą perfekcyjnie zaakcentować cegły albo kolor ściany. W stylu industrialnym często stawia się na połączenie estetyki z funkcjonalnością. Najlepszym tego przykładem jest kinkiet Hotel. Czarna budowa składa się nie tylko z lampki, ale także z praktycznych półek. Lampkę można skierować w dowolnym kierunku. Na czołowej ściance znajduje się włącznik. Model posiada możliwość trzystopniowego wyboru pomiędzy trzema barwami światła: ciepłą, zimną oraz neutralną. Przy tym wszystkim produkt został wyposażony w wejście na USB. Innym przykładem industrialnego oświetlenia jest kinkiet Raw od firmy Markslojd. To minimalistyczna lampa o barwie czerni i chromu. Głównym elementem całej konstrukcji jest żarówka. W loftowych wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się też betonowe oprawy ścienne. Świetnym wyborem jest kinkiet Salgado od marki Sollux. Model znakomicie podkreśla surowy charakter pomieszczenia. 

Dobierz odpowiednie oświetlenie do Twojego wnętrza

Urządź swoje wnętrze w stylu loftu w sklepie Magia Świateł i dodaj odrobinę magii do Twojego pomieszczenia.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie