Oświetlenie schodowe LED

Oprawy schodowe | wpustowe

Wybierając oświetlenie do domu czy mieszkania zwykle skupiamy się na najważniejszych pomieszczeniach - starannie dobieramy lampy do salonu czy sypialni, zastanawiamy się jaki kolor światła najlepiej sprawdzi się w gabinecie, nieobce nam też dokonywanie analiz dotyczących najbardziej funkcjonalnych rozwiązań iluminacyjnych w kuchni. Studiujemy oferty sklepów, by przekonać się w jakich wariantach kolorystycznych występują interesujące nas produkty, bo przecież efektowny wystrój wnętrza musi zostać odpowiednio podkreślony przez światło. Dobrze dobrane oświetlenie może też znacząco wpływać na samopoczucie i chęć przebywania w danym pomieszczeniu czy wykonywania w nim określonych czynności. A co w kwestii oświetlenia schodowego? W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz oświetlenie LED schodowe, które sprawi, że poczujesz, że jest ono niezbędne także w Twoim domu.

Oświetlenie schodów i klatki schodowej zazwyczaj dopasowuje się do aranżacji całej przestrzeni mieszkalnej. Bardzo często wnętrza te łączą się z salonem lub reprezentacyjnym hallem, które narzucają stylistykę i rodzaj zastosowanych lamp. Niezwykle ciekawym - zarówno pod względem wizualnym jak i praktycznym - rozwiązaniem są wpuszczane oprawy schodowe LED. Są projektowane i montowane w taki sposób, by zaoszczędzić miejsce w i tak już ograniczonej przestrzeni korytarza czy klatki schodowej. Co więcej, tego rodzaju lampki schodowe umożliwiają stworzenie bardzo przyjemnej atmosfery świetlnej i doskonale pasują do nowoczesnych, często utrzymanych w minimalistycznej stylistyce wnętrz. Dają też równomierne światło i są bardzo funkcjonalne.

Ten specyficzny rodzaj oświetlenia montowany jest bezpośrednio przy linii podłogi, ułatwiając komunikację, a także przyczyniając się do podniesienia atrakcyjności tej części domu. Dodatkowym udogodnieniem będzie wykorzystanie oprawy LED z czujnikiem ruchu, co pozwoli zaoszczędzić zużycie energii.

Punktowe oświetlenie schodowe LED

W sklepie Magia Świateł oferujemy funkcjonalne, trwałe i solidne produkty wysokiej jakości, które posłużą Państwu przez długie lata. Każdy może znaleźć u nas rozwiązanie najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Najbardziej popularnym rodzajem oświetlenia schodowego są oprawy schodowe w formie punktów świetlnych umieszczanych w ścianie nad każdym stopniem. Powstaje wówczas urzekająca droga świetlna, stwarzająca poczucie komfortu i bezpieczeństwa po zapadnięciu zmroku. Lampki schodowe LED najlepiej montować nisko, do 50 cm nad stopniami, by nikogo nie raziły. Pozwoli to uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty: dobrze oświetlić schody i ewentualne pozostawione na nich przeszkody, subtelnie podkreślić elementy architektury i wprowadzić kameralny nastrój.

Oprawy schodowe służą nie tylko jako oświetlenie schodów wewnętrznych i ciągów komunikacyjnych, sprawdzą się też jako oświetlenie awaryjne i mogą stanowić świetne rozwiązanie w iluminacji ścian lub mebli kuchennych.

Oświetlenie schodowe LED, tak jak i pozostałe rodzaje lamp, dostępne jest w naszym sklepie w klasycznej, eleganckiej stylistyce lub też w wersji nowoczesnej, cechującej się surową prostotą i oszczędną formą - robimy wszystko, by dostosować ofertę do potrzeb naszych Klientów, by mogli Państwo znaleźć produkty dokładnie w swoim stylu. Wykonane z połączenia efektownego metalu ze szkłem oprawy schodowe sycą oczy atrakcyjnym designem, zapewniając przy tym niezwykłe efekty iluminacyjne. Odpowiednio dobrana barwa światła wyczaruje niezwykłą atmosferę i pozytywnie wpłynie na nastrój domowników.

Bezpieczne i efektowne oprawy schodowe LED

Bezpieczeństwo na schodach to absolutna podstawa. Aby w porach nocnych pewnie stąpać po stopniach, ważne jest odpowiednie oświetlenie w przedpokoju. Właściwy wybór modelu lampek pozwoli zachować spójność ze stylem danego pomieszczenia. Wśród najbardziej uniwersalnych i popularnych lamp, możemy wymienić oprawy schodowe LED w kolorze srebrnym i czarnym. Niezwykle efektownym rozwiązaniem są również lampy bezramkowe, które montuje się przed szpachlowaniem. Dzięki temu, że nie posiadają obramowania, są delikatne i subtelne, idealne dla niedecydowanych, którym niełatwo wybrać kolor lampki. Taki rodzaj oświetlenia to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych aranżacji schodów czy korytarza.

Oprawa schodowa Olympus Trimless 7512 Astro Lighting

Lampy oświetlające stopnie

Nowoczesne oprawy schodowe przyjmują rozmaite formy. Oprócz kolorów, kształtów i źródeł światła, modele różnią się od siebie sposobem montażu. W ofercie sklepu Magia Świateł znajdziemy lampy schodowe natynkowe, dyskretne bezramkowe oprawy wpuszczane w ścianę, które tworzą dekorację przy pomocy światła, jak również oprawy wpuszczane z ramką, która jest widoczna na powierzchni ściany. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam stworzyć oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu, który dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której wkraczamy na klatkę schodową z zajętymi rękami - dzięki funkcji automatycznego włączania, nie musimy odkładać niesionych rzeczy, aby sięgnąć do przełącznika i włączyć światło.

Wiele zalet ma też zastosowana w tym typie oświetlenia schodowego technologia LED, która w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami pozwala na zaoszczędzenie 90% energii i gwarantuje długi okres użytkowania.

Nie tylko oprawy schodowe

Oświetlenie ścienne może być z powodzeniem stosowane również na zewnątrz, ale należy pamiętać, żeby wybrać modele lamp, które są wyposażone w odpowiedni stopień ochrony IP. Zewnętrzne lampy schodowe muszą być odporne na szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wysoka wilgotność powietrza lub skrajne temperatury.

Na właściwy stopień ochrony trzeba też zwrócić uwagę w przypadku łazienki lub innych miejsc o podwyższonej wilgotności, ale sytuacja jest tu nieco bardziej skomplikowana - należy przestrzegać specjalnych przepisów bezpieczeństwa, według których przestrzeń ta podzielona jest na strefy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie musimy orientować się w szczegółach, bo instalację opraw wpuszczanych najlepiej zlecić doświadczonemu elektrykowi.

Odpowiednio dobrane oświetlenie schodowe zapewnia nam bezpieczeństwo, a jednocześnie tworzy ciekawą wizualnie dekorację świetlną.

Sprawdź pełną ofertę naszych produktów i wybierz awangardowe oświetlenie schodowe, które wprowadzi element luksusu do Twojego domu.