Salon - oświetlenie dekoracyjne

Salon - oświetlenie dekoracyjne

 

Salon może przybierać różne formy. W apartamentach często pełni funkcję reprezentacyjną. Najczęściej stawia się wówczas na elegancję. Wybierane są klasyczne kolory i faktury, a w pomieszczeniu dominuje minimalizm. We wnętrzu tego typu dobrze sprawdzi się klasyczny żyrandol. Bardzo dekoracyjne oświetlenie dobrze łączy się z prostymi formami. W ten sposób powstaje swoisty balans. Jednak najczęściej salon pełni przede wszystkim funkcję użytkową. Jest on miejscem wypoczynku, a także spożywania posiłków. Wówczas przestrzeń dzielona jest np. na kącik wypoczynkowy i jadalny. Odpowiednie oświetlenie może subtelnie podkreślić charakter każdej części. Nad stołem znakomicie sprawdzą się lampy wiszące albo plafony o punktowym strumieniu światła. Do kącika wypoczynkowego, w którym jest ustawiona np. kanapa i telewizor, doskonale nada się lampa wisząca, dająca efekt rozproszonego światła. W ten sposób pomieszczenie stanie się przytulne, a człowiek będzie jeszcze milej spędzał tam czas

Żyrandol

Wielu osobom żyrandol kojarzy się z majestatycznym bogactwem. Pięknie urządzone sale balowe, sceny opery czy najbardziej imponujące teatry – to właśnie z takimi przestrzeniami najczęściej wiązane jest efektowne oświetlenie.

Jednak coraz częściej można je dostrzec również w mieszkaniach, nawet takich o typowo nowoczesnym wystroju. Obecnie rynek oświetleniowy oferuje szeroki wybór rozmaitych żyrandoli. Wciąż można znaleźć okazałe modele wykonane z kryształu, ale coraz częściej spotyka się również modernistyczne oraz minimalistyczne egzemplarze. Za sprawą zróżnicowanych form żyrandole pasują zarówno do wystawnych salonów, jak i do sypialni, a nawet kuchni. Nowoczesną oprawę posiada m.in. żyrandol Candel od Zuma Line. Oprawa powstała z metalu i szkła, a sama konstrukcja przypomina zbiór postawionych pionowo żarówek. Takiego modelu nie powstydziłby się przedstawiciel awangardy. Designerską oprawę, powstałą z lentiflexu, posiada z kolei żyrandol Accordeon Slamp. Efektowna, marszczona oprawa bardzo ładnie rozprowadza światło po pomieszczeniu. Zwolennicy klasyki mogą postawić na wykonany ze szkła, chromu i kryształu żyrandol Carlton Ideal Lux. Posiada on imponującą oprawę, a do tego zapewnia delikatne świetlne refleksy. 

Lampy wiszące

Podobnie jak żyrandole, także lampy wiszące mogą mieć rozmaity charakter. Dostępne są modele o klasycznej linii, ale również lampy minimalistyczne oraz takie nawiązujące do estetyki glamour. Można przebierać nie tylko w stylach, ale także kształtach, materiałach i kolorach. To właśnie m.in. bogactwo wyboru sprawia, że lampy wiszące są najchętniej wybieranym typem oświetlenia. Dekoracyjna lampa do salonu może całkiem odmienić wnętrze. Niektóre modele są w stanie stworzyć przytulny, romantyczny nastrój, a inne sprawiają, że przestrzeń wygląda niczym ze stron najnowszego katalogu. Do wyboru są zarówno modele emitujące rozproszone, jak i punktowe światło. Drugi wariant znajduje zastosowanie zwłaszcza jako oświetlenie stołu. Pierwsza opcja jest natomiast często wykorzystywana jako źródło światła dla całego pokoju. Do wyboru są m.in. lampy wiszące z kolekcji Alur od KASPA. Kuliste klosze są niezwykle subtelne, ale jednocześnie metalowe elementy nadają im bardziej zdecydowanego charakteru.

Sprawdź ofertę sklepu Magia Świateł

Spełnij z nami swoje marzenie o pięknym i efektownym salonie. Sprawdź nasz sklep Magia Świateł i zamień swój salon w przestrzeń w której poczujesz się doskonale.

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie