Lampy do ogrodu z czujnikiem ruchu

Lampy do ogrodu z czujnikiem ruchu

O czym warto pamiętać, urządzając ogród? Ogromne znaczenie mają rośliny, jakie zamierzamy tam posadzić – drzewa, krzewy, kwiaty itd. Ich odpowiednie konfiguracje sprawiają, że przestrzeń może zachwycać przez większą część roku. Aby kwitnące rośliny nie ginęły z pola widzenia, gdy tylko zajdzie słońce, warto odpowiednio je oświetlić, umieszczając tu i ówdzie nowoczesne lampy ogrodowe. Co właściwie kryje się pod taką nazwą? Jednym z aspektów jest np. funkcjonalność. Dyskretne oprawy poszczególnych modeli sprawiają, że znakomicie prezentują się one nie tylko w modernistycznych, ale również w tradycyjnie urządzonych ogrodach. Dużym udogodnieniem jest montaż czujnika ruchu w miejscach, które nie muszą na stałe tonąć w blasku.  

Oświetlenie ogrodowe z czujnikiem ruchu – montaż

Jakie korzyści płyną z zamontowania w ogrodzie oświetlenia z czujnikiem ruchu? Najistotniejsza zdaje się być funkcjonalność takiego rozwiązania, a przy tym jego energooszczędność. Jeśli lampy włączają się wtedy, gdy ktoś przebywa w pobliżu, nie pochłaniają energii elektrycznej ciągle, przez wiele godzin. Włączają się na chwilę, którą zajmuje np. przejście krótkiego fragmentu ścieżki czy alejki. Stosowanie takich rozwiązań w miejscach, które są uczęszczane przez krótki moment, wydaje się być wyjątkowo racjonalne. Jeśli zdecydujemy się z niego skorzystać, wysokość rachunków z pewnością przekona nas o słuszności kroków, jakie wykonaliśmy.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu to grupa różnorodnych modeli. Wśród nich znajdują się np. kinkiety zewnętrzne oraz wiele innych. Ich obecność sprawia, że przestrzeń ogrodu zdecydowanie zyskuje na funkcjonalności.      

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-zewnetrzny-z-czujnikiem-ruchu-azure-az-le8-pir-czarny-elstead

https://www.magiaswiatel.pl/kiniet-zewnetrzny-z-czujnikiem-ruchu-medstead-md7-pir-elstead

 

Lampy ogrodowe z czujnikiem zmierzchowym

Inne, równie praktyczne udogodnienie, jakie można wykorzystać w ogrodzie, to czujnik zmierzchowy. Dzięki niemu, lampy zewnętrzne włączają się automatycznie, gdy natężenie naturalnego światła spadnie do określonego poziomu. Nie musimy samodzielnie uruchamiać poszczególnych lamp – urządzenie robi to za nas. Stosowanie takich rozwiązań ma szczególne znaczenie wtedy, gdy wyjeżdżamy lub wracamy o późnej porze. Świecące lampy zniechęcają potencjalnych włamywaczy, ponieważ ułatwiają zauważenie podejrzanych ruchów na posesji. Po zaobserwowaniu czegoś niepokojącego sąsiedzi mogą zawiadomić policję lub zadzwonić do nas.  

https://www.magiaswiatel.pl/czujnik-zmierzchowy-cz20c-2000w-ip20-zext

Lampy ogrodowe stojące

Niektóre miejsca w ogrodzie powinny być oświetlone stale – ze względów estetycznych lub z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki obecności lamp, np. stojących, możemy podziwiać piękno roślin oraz innych elementów dekoracyjnych. Jesteśmy również w stanie dojrzeć ewentualne przeszkody znajdujące się na naszej drodze. Umieszczanie lamp stojących wzdłuż alejek pozwala ponadto na stworzenie przyjemnej, romantycznej i kameralnej atmosfery w ogrodzie. Dzięki temu wieczorne lub nocne spacery stają się źródłem prawdziwej przyjemności.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-ogrodowa-stojaca-luna-pt1-d50-bialy-115450-ideal-lux

https://www.magiaswiatel.pl/klosz-do-lampy-stojacej-zewnetrznej-cast-046g-g05x1a-dopo

Energooszczędne lampy do ogrodu

Aby oświetlenie było nie tylko piękne, ale również umiarkowanie kosztowne w eksploatacji, możemy zdecydować się na lampy LED. Taśmy wyposażone w energooszczędne diody znakomicie sprawdzają się na nowoczesnych tarasach czy werandach. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej kameralna i zyskuje przy tym nietuzinkową, wyrazistą dekorację. Warto poświęcić odrobinę uwagi również innym modelom, takim jak na przykład lampy najazdowe czy reflektory kierunkowe. Takie lampy pozwalają silniej zaakcentować niektóre elementy, takie jak rośliny czy meble ogrodowe. Światło można skierować również na ścianę domu.  

https://www.magiaswiatel.pl/tasma-led-5-metrow-72w-ip65-3000k-zext

Lampy ogrodowe posiadające czujnik ruchu to trafny wybór, jednak warto mieć świadomość istnienia szeregu innych udogodnień oświetleniowych, dzięki którym korzystanie z przestrzeni ogrodu staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie