Jak najlepiej oświetlić małą kuchnię?

Jak najlepiej oświetlić małą kuchnię?

Małe pomieszczenie to olbrzymie wyzwanie dla kogoś, kto je urządza i bynajmniej nie chodzi tutaj wyłącznie o dobór koloru ścian czy rodzaju mebli, bowiem ostatni, a także niezmiernie ważny (może nawet decydujący) „szlif” to oświetlenie. Właśnie dzięki lampom niewielka kuchnia może wydawać się nieco bardziej przestronna i po prostu piękniejsza, bardziej nowoczesna czy przytulna. Światło jako takie znakomicie wpływa na wnętrza, szczególnie te najmniejsze, a wręcz klaustrofobiczne; właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby owego blasku było jak najwięcej. Jak oświetlić małą kuchnię? – Przede wszystkim obficie! Duże okno to w tym przypadku podstawa! Kiedy zapada zmrok, światło słoneczne może, a wręcz powinno, zostać zastąpione przez sztuczne, którego strumienie wypływają z odpowiednio dobranych lamp kuchennych. Co zrobić, aby kuchnia, niezależnie od rozmiaru, okazała się miejscem idealnym? Oto kilka prostych podpowiedzi!

Lampy do małej kuchni

Powiększanie niewielkich wnętrz za sprawą zabawy światłem jest wykonalne i nawet nietrudno poradzić sobie z realizacją podobnego zadania. Pomocne mogą okazać się w tym przypadku reflektory, w przypadku których bardzo często możliwe jest regulowanie kąta, pod którym pada świetlny strumień – konkretne wartości są zróżnicowane i zależą od założeń projektantów, jednak wybór zdaje się być dość szeroki. Warto pamiętać również o kinkietach – szczególnie takich, w przypadku których blask skierowany jest na sufit, ponieważ intensywne rozjaśnienie tej płaszczyzny sprawia, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Oświetlenie małej kuchni powinno być z pewnością różnorodne – jednak lampa wisząca zamocowana w centrum sufitu to zdecydowanie nie wszystko!

https://www.magiaswiatel.pl/reflektor-2000-p30-led-track-15-8w-aquaform

https://www.magiaswiatel.pl/reflektor-hamada-222-b-shilo

Idealne oświetlenie do kuchni

Jak oświetlić małą kuchnię? Idealne oświetlenie do kuchni, szczególnie niewielkiej, to dość obszerny temat, któremu warto poświęcić nieco uwagi. W skrajnych przypadkach dobrze jest unikać wszystkiego, co mogłoby przytłaczać – należy więc z miejsca pożegnać się z bogato zdobionymi żyrandolami, zamieniając je na przykład na plafony; nowoczesne modele prezentują się doprawdy znakomicie. Obecność lamp wiszących nie musi być jednak zupełnie wykluczona – mniej „imponujące” modele mogą świetnie wpłynąć na wnętrze, jednak warto zadbać o to, by w najmniejszych pomieszczeniach nie były jedynym rodzajem oświetlenia, ponieważ efekty zastosowania takiego zabiegu mogłyby okazać się opłakane.

https://www.magiaswiatel.pl/plafon-elke-714b-g21x1a-32-exo

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-sufitowa-dive-2873-048-artemodo

Jak oświetlić kuchnię?

Lampy do kuchni powinny czynić z niej pomieszczenie tak piękne, jak funkcjonalne – tylko wówczas będą rzeczywiście spełniały swoje zadania. Ich wybór uzależniony jest w dużej mierze od charakteru konkretnego wnętrza. Co to właściwie oznacza? Chodzi o to, że inaczej będzie prezentowała się ultranowoczesna i skrajnie minimalistyczna kuchnia, niż to samo pomieszczenie urządzone w zgodzie z założeniami stylu rustykalnego albo art deco. Wybór lamp do kuchni uzależniony jest przede wszystkim od charakteru konkretnego wnętrza i od gustu osoby bądź osób, które będą w nim przebywać, wykonując rozmaite czynności – od parzenia kawy, aż po przyrządzanie najwykwintniejszych potraw.

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-brenda-725a-g05x1a-29-exo

https://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-fraam-up-zw-labra

Jak powiększyć przestrzeń?

Jak powiększyć przestrzeń kuchni za sprawą światła? Jeśli pomieszczenie jest wąskie, można zamontować wzdłuż jego dłuższych ścian, a właściwie u ich zbiegu z płaszczyzną sufitu, ozdobne, a przy tym niezmiernie funkcjonalne taśmy LED. Dzięki nim przestrzeń wyda się bardziej obszerna. Warto również montować kinkiety, które będą zgrabnie wydobywały z mroku obrazy, lustra oraz inne ozdoby, jakie zdecydujemy się umieścić na ścianach. W niewielkich wnętrzach należy unikać wprowadzania dominujących, a wręcz przytłaczających elementów, za sprawą których przestrzeń dodatkowo się kurczy – minimalizm jeśli chodzi o formę i wysokie ambicje w zakresie treści to w tym przypadku klucz do sukcesu.

https://www.magiaswiatel.pl/tasma-led-superline-2267-150d-rgb-artemodo-2

https://www.magiaswiatel.pl/kinkiet-eda-596a-y05x1a-32-led-exo

 

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie