Dekoracyjne lampy UMAGE

Dekoracyjne lampy UMAGE

Choć dzisiaj duński producent instalacji oświetleniowych UMAGE to jedna z najbardziej liczących się nazw na rynku, jego początki były skromne — firma założona jako rodzinny biznes, pierwsze kroki na rynku stawiała pod nazwą Vita Copenhagen. Od momentu powstania, czyli od 2007 roku, jej kolekcje doceniane są za wymykający się konwencjonalnym określeniom design oraz za sposób, w jaki ten nietuzinkowy styl łączony jest z funkcjonalnością. Godny podziwu okaże się także model biznesowy Duńczyków, bo chociaż ich produkty wyróżnia najwyższa jakość i precyzyjne wykonanie, cenowo są one w zasięgu ręki każdego z nas.

Wyjątkowy zamysł twórców potęgi UMAGE

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów z całego świata, projektanci UMAGE dbają o jeszcze jedno — łatwość montażu. Wszystkie instalacje oświetleniowe tej firmy zamontujesz samodzielnie, bez proszenia o pomoc fachowców. Nawet te o złożonej i wielowymiarowej konstrukcji, nie nastręczają trudności podczas zakładania. Jednym z najciekawszych patentów, jakie w zanadrzu ma UMAGE, jest uniwersalność swoich kloszy i możliwość osobnego zakupu właśnie klosza oraz stelażu (bądź mocowania sufitowego). Jak to wygląda w praktyce? Wybierasz taką oprawę, jaka Ci się podoba i sam decydujesz, czy będzie to lampa sufitowa, podłogowa czy stołowa, dokupując od niej odpowiedni stojak, uchwyt lub trójnóg. W ten sposób swój ulubiony klosz możesz zawiesić pod sufitem lub jako lampę stojącą. W skład niektórych kolekcji wchodzą nawet oprawy przystosowane do wykorzystania jako kinkiety.
 

Abażury jak malowane przez naturę, czyli to, co projektanci UMAGE opanowali do perfekcji

Choć do produkcji lamp firma UMAGE wykorzystuje przede wszystkim tworzywo sztuczne, w wielu modelach zostało ono wystylizowane na organiczne materiały. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zaawansowaniu technologicznemu surowców, po które sięgają projektanci marki. Jednym z bardziej udanych przykładów takich zabiegów okaże się linia Eos, w której klosze oraz abażury wyglądają na wykonane z pierza. Nie byłoby to możliwe, gdyby pracujący dla UMAGE twórcy nie dysponowali fachową wiedzą merytoryczną, umiejętnościami, a także najwyższymi kwalifikacjami połączonymi z latami doświadczeń. Kolekcja Eos może się doskonale prezentować we wnętrzach nowoczesnych i eleganckich, minimalistycznych, skandynawskich, a nawet w przytulnych, rodzinnych.

Designerskie klosze — efektowne lampy do każdego pomieszczenia

Swój niepowtarzalny urok posiadają także lampy tworzące serię Aluvia. Klosze zbudowane z trójkątnych elementów przywodzą na myśl szyszkę lub… smoczą łuskę, co ucieszy entuzjastów jednego z najpopularniejszych serialów naszych czasów. Po włączeniu światła, gdy żarówka podświetla abażur od wewnątrz, efekt staje się jeszcze bardziej spektakularny. Lampy z linii Aluvia dostępne są w wielu wariantach — tych bardziej klasycznych (białe i szare) oraz tych fantazyjnych (żółte, czerwone, niebieskie czy zielone).
 

Nowe spojrzenie na styl skandynawski — odświeżamy tę estetykę

Styl skandynawski to obecnie jedna z najczęściej wybieranych estetyk w naszym kraju. Sięgają po nią zarówno profesjonalni architekci wnętrz, jak i osoby na własną rękę urządzające dom lub mieszkanie. Biorąc pod uwagę tę popularność, dziwić może, że niezaprzeczalnie istotna kategoria produktowa, jaką są bez wątpienia instalacje oświetleniowe, wciąż kuleje, jeśli chodzi o różnorodność czy dostępność lamp w stylu skandynawskim. Odruchowo kojarzony z bielą i drewnem, jest marginalizowany przez wielu producentów oraz spłycany wyłącznie do tego jednego rozwiązania. Tymczasem estetyka rodem z północy Europy daje projektantom znacznie więcej możliwości — a ci pracujący dla UMAGE uczą, jak z nich korzystać. Niekonwencjonalna, okrągła oprawa z szarego filcu Shade to najlepszy dowód na to, że lampy w stylu skandynawskim nie muszą być wyłącznie białe i drewniane. Abażur o kształcie dysku umieszcza się na żarówce w dowolny sposób — prosto lub pod kątem — nadając aranżacji pomieszczenia skandynawski sznyt.
 

Efektowne lampy z tworzywa sztucznego

Eksperymenty z tworzywem sztucznym niejednokrotnie przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego i zamiast nowoczesnej, minimalistycznej elegancji otrzymujemy wrażenie tandetnego plastiku. Lampy sygnowane logo UMAGE stanowią jednak dowód, że wcale nie jest to niewykonalne. Projekty takie, jak Ribbon czy Carmina to styl i klasa w najczystszej postaci. Wyrafinowana elegancja sprawdzi się w rozmaitych wnętrzach, począwszy od oficjalnych — biur, sklepów, gabinetów lekarskich — a skończywszy na zupełnie prywatnych. Taka oprawa to nie tylko instalacja oświetleniowa, ale i wysmakowana ozdoba, która współgra z pozostałymi elementami wnętrza, tworząc idealną ramę dla wybranej przez Ciebie aranżacji.
 

Niespotykane u innych producentów rozwiązania technologiczne to jeden z najpopularniejszych wyróżników marki UMAGE, mamy jednak nadzieję, że rzut oka na jej najbardziej widowiskowe klosze przekonał Cię, że design stanowi jej siłę na równi z funkcjonalnością. Próżno szukać na rynku twórców instalacji oświetleniowych, którzy nie notowaliby przynajmniej raz na jakiś czas drobnych wpadek — tymczasem każda kolekcja sygnowana logo UMAGE to kolejny sukces. Przeglądając ofertę tej firmy, prawdopodobieństwo kliknięcia „kup teraz” jest naprawdę gigantyczne.

 

Polecane produkty
Zobacz wszystkie