Dlaczego oświetlenie zewnętrzne jest potrzebne? - kinkiety zewnętrzne

Dlaczego oświetlenie zewnętrzne jest potrzebne? - kinkiety zewnętrzne

Niegdyś na ścianach umieszczano świece i pochodnie, które oświetlały przestrzeń i które można było w razie potrzeby ze sobą zabrać, aby rozjaśnić ciemność nocy. Z czasem coraz popularniejsze stało się oświetlenie na stałe przymocowane do ścian budynku. Obecnie lampy najczęściej mocowane są przy wejściu do budynku oraz na tarasie. Kinkiety mogą pełnić wiele funkcji. Wykorzystywane są jako oświetlenie główne, ale także jako oświetlenie dodatkowe. Kinkiety pozwalają zachować wysoki stopień bezpieczeństwa, gwarantują także wygodę, a przy tym wszystkim stanowią niebanalną dekorację. W zależności od tego, czego się poszukuje, można postawić np. na kinkiet stylizowany na starodawną latarnię albo na model z czujnikiem ruchu i kamerką. 

Bezpieczeństwo

Dom jest miejscem, w którym każdy z nas chciałby czuć się dobrze i bezpiecznie. Jednak obawa o własne bezpieczeństwo pojawia się nie tylko po obejrzeniu horroru. Zwłaszcza na wsiach i na przedmieściach pojawia się problem zbyt małej ilości oświetlenia. Fakt ten nie tylko w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale często stanowi też zachętę dla włamywaczy. W kiepsko oświetlonej okolicy znacznie łatwiej jest zniknąć w ciemnościach. Oświetlenie zewnętrzne sprawia, że człowiek zyskuje kontrolę nad tym, co dzieje się na posesji. Ponadto zapalona lampa może skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy, informując o tym, że ktoś jest w domu. W naszej ofercie znalazło się wiele modeli wyposażonych w czujniki ruchu. Prawdziwym przebojem jest m.in. oprawa solarna z czujnikiem ruchu Xsolar Steinel. Ta sama marka proponuje także naświetlacz z czujnikiem i kamerą XLED. Wraz z takim wyposażeniem będzie można wreszcie poczuć się bezpiecznie.

Wygoda 

Aranżacja ogrodu potrafi zająć długie dni, a nawet miesiące. W ten sposób powstają klimatyczne ścieżki, oczka wodne, rabatki czy klomby kwiatów. Jednak to, co zachwyca za dnia, nocą może sprawiać sporo problemów. Niewiele osób zna na pamięć dokładny rozkład swojego ogrodu. Domownicy i tak są w dobrej sytuacji, znacznie gorzej mają goście, którzy po raz pierwszy znaleźli się na posesji. Błądzenie po omacku jest nie tylko niekomfortowe, ale może także zakończyć się wypadkiem. Wystający korzeń, krzywo ułożona kostka brukowa czy nawet zwykła gałązka mogą spowodować wiele problemów. Aby ich uniknąć, wystarczy zaopatrzyć się w funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne. Bardzo dobrze spisują się kinkiety, które, zawieszone przy drzwiach frontowych albo przy bramie wjazdowej do garażu, doskonale oświetlają przestrzeń. Można wybrać np. kinkiet Omega Round Ideal Lux albo model Assos Nowodvorski Lighting. Oba produkty odznaczają się nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością. 

Walory estetyczne

Kinkiety zewnętrzne są nie tylko niezwykle praktyczne, ale mogą być przy tym także piękną ozdobą. Wiele modeli urzeka wyjątkową urodą. Norfolk od Artemodo stylizowany jest na starodawną latarnię. Produkt będzie pięknie prezentował się na tle ceglanych ścian albo w otoczeniu wysokich drzew. Lampy są atrakcyjne wizualnie już jako przedmioty, ale prawdziwy spektakl rozpoczyna się w chwili włączenia światła. Wówczas kinkiety stają się jeszcze ładniejsze, a ponadto doskonale podkreślają wdzięk ogrodu. Wszystko zdaje się wtedy przesiąknięte odrobiną magii. W takiej scenerii z chęcią będzie spędzało się nastrojowe wieczory. Miłośnikom nowoczesnego stylu może przypaść do gustu kinkiet zewnętrzny Nestor od marki Nordlux. Prosta geometryczna forma pięknie komponuje się z minimalistycznym otoczeniem. 

Wybierz swoje kinkiety zewnętrzne w sklepie Magia Świateł 

Kinkiety zewnętrzne znajdują zastosowanie zarówno na prywatnych posesjach, jak i w hotelach, restauracjach oraz rozmaitych instytucjach użytku publicznego.

Polecane produkty
Zobacz wszystkie